Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Podařilo se! Obránce Dallasu Roman Polák se dohodl s Vítkovicemi

Datum publikování:

Obránce Roman Polák je jednou nohou ve Vítkovicích. Čtyřiatřicetiletý ostravský rodák má stále platnou smlouvu v týmu NHL Dallas Stars, s vítkovickým klubem se ale již závazně dohodl, že po skončení smlouvy v zámoří podepíše víceletý kontrakt s ostravským celkem.

HC VÍTKOVICE RIDERA svolal na pondělní odpoledne mimořádnou tiskovou konferenci. Na půdě Sanatorií Klimkovice představil sportovní ředitel Roman Šimíček dohodu, na jejímž základě se do Vítkovic z NHL vrátí obránce Roman Polák.

„O návrat Romana Poláka jsme usilovali po celou dobu od skončení minulé sezony. Byli jsme s ním v pravidelném kontaktu, ať už šlo o mě, majitele Aleše Pavlíka, nebo trenéry A-mužstva. V klubu mezi námi byla jednoznačná shoda, že hráče Romanových kvalit a zkušeností musíme jednoznačně získat a mám velikou radost, že se nám to podařilo. A věřím, že naše povedené snažení bohatě ocení především naši vítkovičtí fandové,“ těší sportovního ředitele HC VÍTKOVICE RIDERA Romana Šimíčka.

Vzhledem k tomu, že sezona 2019/2020 kanadsko-americké NHL ještě není dohraná, ani definitivně ukončená, Roman Polák nadále zůstává hráčem Dallasu Stars. „Roman je pořád hráčem Dallasu, takže s námi prozatím nemohl podepsat hráčskou smlouvu. Dohodli jsme se ovšem, že po splnění všech povinností, které Romanovi vyplývají z jeho dosud platného kontraktu v NHL, se stane hráčem Vítkovic. A mám velikou radost, že můžu oznámit, že jsme se dohodli na dlouhodobém kontraktu,“ kvituje s velkým povděkem Šimíček.

Z výše uvedeného je tedy jasné, že Roman Polák musí uzavřít své angažmá v NHL. Po jejím konci se ale oficiálně stane hráčem Vítkovic a nehrozí tedy, že by v rámci Česka či zbytku světa působil v soutěžním ročníku 2020/2021 v jiném klubu.

Čtyřiatřicetiletý obránce Roman Polák je ostravským rodákem, odchovancem Poruby. Má ovšem bohaté zkušenosti s vítkovickým modro-bílým dresem. Do Vítkovic se přesunul v juniorském věku a sezonu 2005/2006 odehrál v extraligovém A-mužstvu. Poté se přesunul do NHL, kde s výjimkou částečné výluky soutěže v sezoně 2012/2013, působí dosud. Zmíněnou část sezony 2012/2013 – výluku – strávil rovněž ve Vítkovicích. Je silovým, bojovným typem beka. V české nejvyšší soutěži odehrál dosud 65 zápasů, zapsal v nich 9 bodů za 2 góly a 7 asistencí. Ovšem v NHL má k datu přerušení soutěže kvůli koronaviru 877 odehraných zápasů, v nich posbíral 144 bodů za 25 gólů a 119 asistencí. Sluší se dodat, že kromě Dallasu bojoval v NHL ještě za barvy St. Louis Blues, Toronta Maple Leafs a také San Jose Sharks, se kterým byl v roce 2016 velice blízko zisku Stanley Cupu, ve finále bohužel San Jose padli s Pittsburghem. Vzhledem ke svým výkonům také reprezentoval Česko, celkem ve 22 zápasech, na svou premiérovou reprezentační branku ještě sice stále čeká, ale i tak byl vždy velice platným pilířem zadních řad reprezentačního mužstva.

Klíčovou roli bude po svém přesunu z Dallasu hrát i ve Vítkovicích. „Poly je profík v každém slova smyslu. Má obrovské zkušenosti a obrovské kvality. Počítáme s tím, že bude cenným článkem nejen na ledě, ale také v kabině a je jasné, že se stane velkou osobností našeho aktuálního týmu, ostravského sportu i celkově Extraligy,“ míní Roman Šimíček.

Pro Vítkovice je návrat Romana Poláka další velkou posilou někdejšího hráče. V průběhu května 2020 se do Vítkovic vrátili útočníci Lukáš Krenželok (z Liberce) a Zbyněk Irgl (z Olomouce) – v obou případech se jedná o velice kvalitní hráče se obrovskými zkušenostmi a především osobním vztahem k vítkovickému klubu i Ostravě jako takové.

Vítkovice odprezentovaly dohodu s Romanem Polákem v Sanatoriích Klimkovice, kde se sportovní ředitel klubu Roman Šimíček momentálně zotavuje po výměně kyčelního kloubu. „Je na místě srdečně poděkovat Sanatoriím Klimkovice za součinnost a ochotu, díky které jsme tuto tiskovou konferenci mohli realizovat. Sám za sebe musím říct, že tady vše probíhá výborně a i když jsem zde na rehabilitačním pobytu, můžu i odsud pracovat a řešit věci, týkající se chodu klubu.“

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
6HC ŠKODA PLZEŇ5624591891
7Bílí Tygři Liberec5625382089
8HC VÍTKOVICE RIDERA5622852187
9HC Olomouc5620842480
10HC KOMETA BRNO56171052476
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >