PLAY OFF PREVIEW: Vítkovice – Hradec Králové (SF1, 4. 4., 17:30, ČT Sport)

PRVNÍ SEMIFINÁLE! Vítkovice po dlouhých dvanácti letech hrají semifinále extraligového play off! Na svém ledě v úterý zahájí těžkou sérii s Hradcem Králové. První zápas semifinále Generali Česká pojišťovna TELH mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a Mountfield HK se hraje ve vítkovické OSTRAVAR ARÉNĚ v úterý 4. dubna od 17:30 hodin. Vstupenky na utkání jsou v prodeji online na serveru vstupenky.hc-vitkovice.cz a také na pokladně arény (v den zápasu od 9:00 hodin). Utkání vysílá přímým přenosem kanál ČT SPORT.

Generali Česká pojišťovna play off TELH
Semifinále
HC VÍTKOVICE RIDERA – Mountfield HK
úterý 4. 4., 17:30
OSTRAVAR ARÉNA

Další boj začíná. Vítkovice v historické premiéře play off naší nejvyšší soutěže jdou proti Hradci Králové. Ostrava po dlouhých dvanácti letech hraje semifinále.

První zápas série hrané na čtyři vítězná utkání se hraje ve Vítkovicích od 17:30 hodin.

Soupeř: Mountfield HK

Hradec Králové je potřetí za posledních sedm let v semifinále. Zkušeností s bojem o účast ve finále tedy má bohatě, byť zatím žádnou vítěznou. Tým trenéra Tomáše Martince (neplést s bratrem Patrikem, který vedl Kometu Brno, pozn. red.) má velký potenciál právě v bojích play off, což bylo vidět v sérii s Libercem.

Východočeši rozhodli bitvu s Bílými Tygry v pěti utkáních. Padli jen v tom prvním na svém ledě a pak vyhráli vše doma i venku a po sérii 4:1 jako druhý tým v pořadí slavili postup do semifinále.

Radek Smoleňák, Jakub Lev, Ethan Werek, Oliver Okuliar, Bohumil Jank, Jérémie Blain. Všechno velicí, vysocí, ale zároveň bruslařsky dobře disponovaní hráči. O tom je hokej Hradce Králové – celoplošné napadání, tvrdá a fyzická hra, ale plná pohybu, bruslení. Řada skvělých individualit, které umí rozhodnout zápas. V bráně hodně silná dvojice Henri Kiviaho a především Matěj Machovský. Hradec má opravdu dobře poskládaný tým právě pro rozhodující boje v play off. V minulé sezoně klub sice vyhrál základní část, ale nepřešel přes čtvrtfinále, letos, jako by chtěl svou loňskou misi dokonat a potenciál na to má.

Bavíme-li se o aktuální formě, tak právě ze závěru základní části si tým přenesl vítěznou náladu, která jen částečně rozředil neúspěch v prvním čtvrtfinále. Hradec jde do semifinále na ostravském ledě po čtyřech vítězstvích v řadě!

Z kabiny Vítkovic

Vítkovice v semifinále. To je příběh, který tady naposledy byl v roce 2011. Po dlouhých dvanácti letech je ostravský tým i v play off mezi nejlepšími čtyřmi týmy. Svou cestu sem zkompletoval v šestizápasové bitvě s Kometou Brno.

„Mezi nejlepšími čtyřmi celky už není o čem spekulovat. Každý má svou vysokou kvalitu a my se připravíme tak, abychom byli úspěšní,“ hlásí trenér Ostravanů Miloš Holaň. Svého soupeře hodnotí s respektem, ale střízlivě: „Neřekl bych, že je Hradec nepříjemný svým stylem. Je to play off. Hradec je play off soupeř. Styly jsou plus mínus stejné a rozhodují maličkosti a detaily a to samé bude i v této sérii.“

Vítkovičtí postoupili do semifinále o den později, než Hradec. I tak ale měli plných sedm dní bez zápasu na přípravu i na doléčení šrámů a virózy, která je ve čtvrtfinále s Kometou postihla. „Jestli nám pauza pomohla? Stoprocentně. Mohli jsme doléčit šrámy, nějaká nachlazení. Tato pauza nám přišla vhod,“ přiznává trenér Holaň.

Domácí výhoda na úvod semifinálové série je Vítkovickými také velmi vítaná. „Určitě jsme rádi, že začínáme doma. Je to příjemné. Čekáme zase vyprodanou halu. Je to pomyslný šestý hráč. Fanoušci nás tlačili po celou dobu, nejen v play off, ale od začátku sezony. Návštěva byla výborná a na play off to jen graduje, a to jsme rádi,“ dodává trenér Holaň, zatímco vstupenky na obě první semifinálová utkání (v úterý a ve středu) jsou stále ještě v prodeji online i na pokladně Arény.

Jak se hraje semifinále

Série na čtyři vítězné zápasy. Začíná se na ledě lépe postaveného týmu po základní části, proto také mají domácí výhodu v úvodních dvou zápasech Vítkovice.

V Ostravě se hraje v úterý a ve středu. Do Hradce Králové se série přesune v sobotu a v neděli. Případné zápasy číslo 5. 6. a 7. se pak hrají už na přeskáčku, a tedy v úterý 11. 4. v Ostravě, ve čtvrtek 13. 4. v Hradci a v sobotu 15. 4. znovu v Ostravě.

Prodloužení a nájezdy v play off

V zápasech play off dochází k úpravě pravidel při nerozhodném výsledku po 60 minutách hrací doby. V případě remízy po základní hrací době následuje:

• VŽDY 18minutová přestávka s úpravou ledu. Po ní následuje 20minutové prodloužení při hře 5 na 5
  • V ZÁPASECH 1. – 4. se v případě nerozhodného stavu po 20minutovém prodloužení přistupuje k samostatným nájezdům
  • V ZÁPASECH 5. – 7. se v případě nerozhodného stavu po 20minutovém prodloužení nepřistupuje k nájezdům, ale po další 18minutové přestávce s úpravou ledu následuje další 20minutové prodloužení, přičemž tento systém se opakuje do doby, kdy jedno z družstev nevstřelí vítěznou branku

1. ZÁPAS – úterý 4. 4., 17:30, ČT SPORT

HC VÍTKOVICE RIDERA - Mountfield HK

Další termíny zápasů série

2. zápas: středa 5. dubna, 17:30, OSTRAVAR ARÉNA, O2TV Sport (vstupenky zde)

3. zápas: sobota 8. dubna, 17:00, ČPP Aréna Hradec Králové, ČT SPORT
4. zápas: neděle 9. dubna, 16:00, ČPP Aréna Hradec Králové, O2TV Sport

případný 5. zápas: úterý 11. dubna, čas bude určen, OSTRAVAR ARÉNA