Petr Gewiese je doma z nemocnice: Dostala to plíce, říká

Obránce Petra Gewieseho v úterý propustili z nemocnice poté, co byl po ráně pukem v sedmém semifinále mezi Vítkovicemi a Hradcem Králové odvezen přímo z ledu sanitou po ráně pukem. Šumperský rodák už se cítí lépe a zranění nebude mít trvalé následky.

Všem zatrnulo, když v prvních minutách sedmého semifinále mezi Vítkovicemi s Hradcem Králové zůstal na ledě po ráně pukem do oblasti boku ostravský obránce Petr Gewiese. Bylo evidentní, že je zranění, dosti bolestivě, navíc se kolem něj začaly objevovat kapky krve. Zdravotníci a lékaři okamžitě na led, do akce také nosítka a rovnou z ledu ještě v hokejové výstroji putoval hokejista do nemocnice.

„Mám to pořád živě před očima a není mi z toho dobře,“ říká s odstupem čtyř dní Petr Gewiese. „Dostal jsem ránu, šel k zemi. Dostala to plíce. Na zemi jsem vyplivnul trochu krve a začal se dusit. Nemohl jsem pořádně dýchat, ani vleže pak na nosítkách. Až když už mě odváželi tunelem k sanitce, tak jsem se najednou nadechl a už to bylo o něco lepší,“ popisuje bezprostřední okamžiky po ráně pukem ve 3. minutě sedmého semifinále s Hradcem Králové.

„Petr Gewiese byl zasažen pukem do oblasti hrudníku, která není chráněná hokejovou výstrojí. Vzhledem k závažnosti zranění byl akutně převezen do Fakultní nemocnice Ostrava, kde mu bylo diagnostikováno zranění levé plíce a byl umístěn na JIP. Po stabilizaci zdravotního stavu byl v úterý propuštěn do domácího léčení. Další terapie bude probíhat ambulantně a je předpoklad, že zranění nezanechá trvalé následky,“ vysvětluje odborně klubový lékař HC VÍTKOVICE RIDERA Daniel Gavlíček, který Gewieseho bezprostředně ošetřoval na ledě.

Všem se ulevilo, když už z nemocnice několik desítek minut po nepříjemném zranění přišla fotografie Petra na nemocničním lůžku s dovětkem, že je v pořádku a fandí na dálku. V péči lékařů, jak už bylo zmíněno, zůstal do úterý, kdy byl z nemocnice propuštěn.

„Už je to lepší, i když stále to není stoprocentní. Musím ale všem v nemocnici i takhle na dálku moc a moc poděkovat. Starali se o mě od první sekundy, co jsem přijel, úplně úžasně. Všichni byli výborní!“ zdůrazňuje Gewiese. „Taky děkuju všem fanouškům za podporu, slyšel jsem, že i během zápasu několikrát vyvolávali mé jméno, moc si toho vážím,“ dodal už z domácího prostředí vítkovický zadák číslo 44.

7. zápas semifinále HC VÍTKOVICE RIDERA – Mountfield HK, Tipsport Extraliga – Generali Česká pojišťovna play-off o titul „Mistr České republiky“ 2022/2023 , 9. dubna 2023 v Ostravě.