Petr Chlán: Řekli jsme si, že budeme hrát play off hokej

Po čtyřiceti minutách hry prohrávaly Vítkovice v Liberci 0:3, jenže to nezabalily. Tři góly ve třetí třetině znamenaly vyrovnání a Ostravané obrat dokonali v prodloužení. Klíčové vyrovnání měl na svědomí Petr Chlán, v úniku v oslabení se nejprve neprosadil, ale zabojoval a nakonec se radoval z gólu doslova a do písmene zpoza brány.

Petře, gratulace ke dvěma bodům na ledě Liberce. Tohle byl zápas, který měl vlastně všechno, domácí by jej označili asi za krádež, co ty myslíš?

Tak asi z jejich pohledu ano. Po druhé třetině, kdy to bylo pro nás nula tři a Liberec měl lepší pohyb a nám se vůbec nedařilo, jsme si řekli, že zkusíme hrát play off hokej. Přece jen to play off se za chvíli blíží, takže jsme to chtěli zkusit. To znamená jednoduché věci. Využili jsme přesilovku a pak mi to tam se štěstím padlo. Samozřejmě jsme hodně rádi, že z Liberce vezeme dva vítězné body.

Tři góly ve třetí třetině, to je opravdu parádní počin, souhlasíš?

Určitě ano, ale to vychází z té poctivé práce, kterou teď v posledních zápasech odvádíme. Trochu se i pozměnila sestava a myslím, že si to úspěšně sedá. Musíme to takto směřovat k play off.

Byl gól na 1:3 krátce po rozehrání třetí třetiny odrazovým můstkem k tomu vítěznému úspěchu?

Já myslím, že ano. Jak už jsem zmínil – řekli jsme si, že to musíme zjednodušit, chodit do brány. Bylo to z dorážky. Každý gól se počítá a je úplně jedno, kdo to dá. Podstatné je, že vezeme domů dva body.

A co tvá gólová situace při vyrovnání? Nejprve ti to brankář chytil a pak jsi jej překonal vlastně zpoza brány…

My jsme tam jeli tři na dva a já jsem od začátku věděl, co udělám, že si půjdu především pro tu dorážku. Ve chvíli dorážky byl gólman šťastnější, ale já jsem si za tím šel, chtěl jsem to urvat a jsem moc rád, že se mi to povedlo.

Přitom ta vyrovnávací akce vzešla z vašeho oslabení. To asi nebylo snadné jít krátce před koncem zápasu do oslabení ve chvíli, kdy potřebujete nutně skórovat, abyste srovnali, že?

Chtěli jsme udělat pásmo, abychom mohli odvolat gólmana a zkusit to alespoň pět na pět. Takže to bylo jasné, že se budeme chtít snažit hru přesunout před jejich branku. A jsme rádi, že to vyšlo.