Banner Promo

Pavel Trnka: Jsme připravení, že nás čeká spousta práce

Datum publikování:

Někdejší vynikající a zkušený obránce a současně už také velmi zkušený trenér Pavel Trnka se v úterý přesunul z juniorky do A-týmu Vítkovic a v nové pozici asistenta trenéra absolvoval první trénink s extraligovým týmem.

 

Pavel Trnka se v úterý připojil k A-týmu a jeho trenérskému štábu. Jako dosavadní kouč juniorky se přesunul o několik metrů dál a vrátil se do kanceláře, která byla jeho působištěm v letech 2016 až 2020. S jakými pocity do ní vstoupil? „Nevím, jestli je úplně čas na nějaké pocity. Vstoupil jsem do kabiny s tím, že si musím odvést svou práci a bylo mi jasně určeno, za co budu zodpovědný a co si budu dělat,“ hlásí jednoznačně.

Kompetence někdejšího výborného obránce a zadáka celků NHL jsou nasnadě. „Měl bych mít na starosti obránce a postupně také oslabení,“ přitakává rodák z Plzně, který ale ve Vítkovicích působí nepřetržitě již 16 let.

Od svého přesunu do prostor A-týmu začal v pilné práci, ještě před tréninkem si zval na krátký pohovor každého obránce. „Já jsem velký zastánce toho, že ta komunikace musí být neustálá. Takže jsem hned od rána si bral jednoho obránce po druhém a popovídali jsme si,“ připomíná.

Úterní trénink A-týmu tak už byl pod taktovkou trenérského triumvirátu Miloš Holaň – Roman Šimíček – Pavel Trnka. „Já myslím, že to bylo solidní. Samozřejmě byly vidět určité věci… občas přeskočí kotouč. Je vidět, že v hlavách to není úplně nejlepší. Ale nevypadalo to špatně, vypadalo to solidně. Určitě nás všechny čeká hodně práce, ale na to jsme připravení,“ míní Trnka.

Zápasovou premiérou nového trenérského štábu bude středeční utkání Champions Hockey League proti švýcarskému Bielu. Naskýtá se otázka, zda právě duel jiné soutěže, než je domácí extraliga, mohl být trochu uvolňujícím prvkem pro mužstvo pod tlakem, odrazovým můstkem, ve kterém se mužstvo může nastartovat směrem do domácí soutěže. „Osobně si myslím, že by to odrazový můstek mohl být. I pro mě. Z mého osobního hlediska budu mít možnost podívat se konkrétně a detailně, jak pracují hráči, jak fungují obránci, jak fungují spolu, popřípadě, jestli ty dvojice spolu můžou hrát, nebo ne. Samozřejmě Liga mistrů je prestižní soutěž, ale já to teď za sebe beru především jako pomocný bod,“ dodává Trnka.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Champions Hockey League
Galler Kantonalbank Arena, Rapperswill

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary247421131
11HC ŠKODA PLZEŇ247331130
12HC VÍTKOVICE RIDERA235151222
13Rytíři Kladno234341222
14BK Mladá Boleslav254221718