Patrik Zdráhal: Týmové body jsou stokrát důležitější než výkony lajny

Několik desítek minut trvalo, než mezi novináře přišli zástupci obou týmů. Trenéru Veberovi ani dvoubodovému Patriku Zdráhalovi se o vítkovické krizi nehovořilo lehce. Osmadvacetiletý vítkovický útočník ale nehledal výmluvy a zhodnotil utkání, které se sice jemu osobně bodově vydařilo, ale vítkovičtí z něj brali pouhý bod.

Patriku, ještě pět minut do konce zápasu to pro vás vypadalo dobře, ale ty poslední minuty si určitě nedáte za rámeček, je to tak?

Máte pravdu, tu třetí třetinu jsme přestali hrát, nějakým způsobem jsme se zatáhli, nehráli jsme na puku a čekali jsme, co s námi Plzeň vymyslí. Mají tam šikovné kluky, zatlačili nás a dostávali se do příležitostí. Samozřejmě ta naše přesilovka nás stála body, bohužel tam nám ujeli. Já si myslím, že to není jen o té přesilovce. Celý tým musíme makat celých šedesát minut a soustředit se na svůj výkon a na tu hru, co máme hrát. Zase to bylo těžké utkání, můžeme si za to sami. Čtyřicet minut jsme nehráli špatný hokej, bruslili jsme, bojovali jsme, ale jak říkám, hokej se hraje šedesát minut a musí to být od nás lepší.

V prodloužení se hrálo jen dvacet vteřin, než přišla chyba a ztráta puku. Pramení to v té nepohodě, ve které se nacházíte?

Nevím, byla tam situace, kdy vypadl puk, jeli dva na jednoho. Jestli ta psychika…samozřejmě nás ty porážky mrzí, že nejsme psychicky v pohodě nebo nejsme úplně nahoře. Když jste v laufu, je to samozřejmě jiné, ale to nás neomlouvá. My nějaký zápas musíme ubojovat škaredým výkonem a prostě ho urvat. Dneska se to bohužel zase nestalo a strašně nás to mrzí.

Petr Zámorský měl dnes dvanáct střel a skoro všechny byly velmi nebezpečné. Nakonec právě on rozhodl, jak je těžké takového hráče bránit?

Samozřejmě Petr Zámorský má své kvality, je útočný obránce a hrají přes něj přesilovku. Střílí to tam odevšad. Je to těžké, ale musíme se připravit na každého soupeře. Každý má kvalitní hráče v obraně i v útoku. Kvality určitě má, takže je těžké ho ubránit.

Jak se cítíš po tom tvém příchodu, vypadá to, že herně už se zvedáš?

Ty první zápasy nebyly úplně ideální. Můj výkon nebyl dobrý a potom jsem onemocněl, měl jsem antibiotika, takže potom jsem se do toho pomalu dostával. Poslední zápasy se cítím líp a líp, ale bohužel to nepomáhá týmu. Já nepotřebuju, abych tady bodoval, ale potřebuju, aby se tým zvedl. Od toho tady jsem, abychom začali jako tým bodovat a to se neděje, takže já spokojený určitě nejsem.

Poslední zápasy vám ale klape spolupráce ve druhé formaci, je to tak?

Jo, tak kluci bruslí, bojují, jsou šikovní a hraje se mi s nimi dobře. Snažím se je hledat do pozic a myslím, že tam nějaká chemie je. Potřebujeme, abychom vyhráli, abychom uhráli nějakým způsobem ty body. Ty týmové jsou stokrát důležitější než nějaké výkony lajny. Nehraje se mi s nimi vůbec špatně, jsou to fajn kluci i do kabiny a rozumíme si.

Když jsi do Vítkovic přicházel, čekal jsi, že to bude až tak špatné?

Určitě jsem si představoval, že se samozřejmě zvedneme. Jinak bych s tím do toho nešel a stále věřím, že se zvedneme. Bohužel jsme ale v krizi, ale zbývá nám dvaatřicet zápasů, nebo kolik a prostě musíme to zlomit, ta kvalita tady je v tom týmu. Potřebujeme se probudit, nic jiného.

A tým
2024 Příprava