Patrik Rimmel, někdejší hráč – dnešní manažer, slaví 50. narozeniny

Odchovanec, někdejší hráč, dnešní manažer vítkovického hokejového klubu Patrik Rimmel slaví 28. prosince kulaté 50. narozeniny. Celý HC VÍTKOVICE RIDERA přeje vše nejlepší a hodně zdraví.

Nejen zápas s Mladou Boleslaví, ale také velké kulaté narozeniny zažívá HC VÍTKOVICE RIDERA ve středu 28. prosince. Současný manažer klubu Patrik Rimmel slaví své 50. narozeniny.

Patrik Rimmel v kabině stříbrných Vítkovic v sezoně 1992/1993 (nalevo Svatopluk Hermann, napravo Karel Horný)

Patrik Rimmel je ostravským rodákem, odchovancem Vítkovic. Hrával na pozici obránce. Do A-týmu se dostal poprvé na přelomu 80. a 90. let. Byl u vyhroceného play off v sezoně 1991/1992 a nechyběl ani v kádru vicemistrů v roce 1993. Poté zamířil do Olomouce. Na svém kontě má jako hráč 272 extraligových startů a jak už bylo zmíněno, nejvyšší soutěž si zahrál v barvách Vítkovic, Olomouce či Havířova. Modro-bílý dres oblékal naposledy v ročníku 2004/2005 a v jednom utkání sezony 2006/2007. Hrával také v ostravské Sareze či Šumperku. Dlouho působil na Slovensku, rovněž také v Polsku, kde dosáhl na bronzovou příčku a zkusil si i angažmá v Norsku. Hráčskou kariéru uzavřel v Havířově a souběžně s koncem kariéry v tehdy druholigovém klubu převzal i post generálního manažera a později současně asistenta trenéra. Slezský celek přitom z manažerské pozice dokázal vytáhnout z krize a vrátit mu zpět prvoligovou příslušnost a také ji udržet. Za jeho působení se ještě nedávno trápící se Havířov stal fungující profesionální organizací.

Od roku 2020 působí ve Vítkovicích v pozici manažera klubu, společně se sportovním ředitelem klubu Romanem Šimíčkem (vlevo) při oslavách 70. výročí 1. mistrovského titulu Vítkovic

Kromě fungování v klubech se už více než dvě dekády věnuje také výchově malých hokejových talentů při pořádání letní hokejové školy.

V květnu 2020 se Patrik Rimmel vrátil do mateřských Vítkovic. Z pozice manažera klubu doplnil ve vedení dlouholetého kamaráda a někdejšího spoluhráče Romana Šimíčka. Ze své pozice má na starost především administrativní stránku sportovní sekce.

HC VÍTKOVICE RIDERA přeje Patriku Rimmlovi vše nejlepší k jeho 50. narozeninám. Hlavně hodně zdraví, štěstí a úspěchů

Tabulka A tým 2022/2023

1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101