OSTRAVA HOCKEY CUP 2023: Týden špičkového mládežnického hokeje

Podvanácté hostí Vítkovice v srpnu velký mládežnický turnaj. OSTRAVA HOCKEY CUP 2023 – významně podporovaný statutárním městem Ostrava – také letos slibuje zajímavou mládežnickou konfrontaci. V pátek a v sobotu v kategorii juniorů, od pondělí do středy v kategorii dorostu.

Už je to klasický letní kolorit předzávodního období mužstev Akademie HC VÍTKOVICE RIDERA. Do Ostravy v polovině srpna míří špičkové týmy kategorií U20 a U17 k tradičnímu mezinárodnímu turnaji. Také letos je OSTRAVA HOCKEY CUP 2023 pořádán za významné podpory statutárního města Ostrava.

Letošní ročník je již dvanáctým podnikem svého druhu. Soutěž slibuje zajímavou letní konfrontaci koncem tohoto a začátkem příštího týdne. Nejprve jdou do boje junioři, které čeká v pátek a v sobotu dvoudenní dávka soubojů.

„Juniorský turnaj se neobejde bez reprezentačního výběru Polska do 20 let, dále pozvání přijal německý Schwenningen, slovenská Nitra a z českých zástupců Dukla Jihlava. Náš tým je v roli obhájců loňského prvenství. Uvidíme, co přinese letošní ročník,“ těší se sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Turnaj juniorů se bude hrát jednoduchým systémem jedné skupiny, každý s každým bez play off. Hraje se pouze v Multifunkční hale OSTRAVAR ARÉNY a jen dva dny. V tom je právě úskalí letošního ročníku. I bez play off čekají každý tým čtyři zápasy ve dvou dnech, což je slušná porce. Utkání budou hrána 3×15 minut. V případě nerozhodného výsledku po základní hrací době následují rovnou samostatné nájezdy.

Mezinárodní punc má samozřejmě i dorostenecká část OSTRAVA HOCKEY CUPU 2023. Týmy kategorie U17 se střetnou ve složení Eisbären Berlín, HK Nitra, HC Oceláři Třinec, SK NASE Trenčianské Teplice. Vítkovice do soutěže půjdou dokonce se dvěma výběry, takzvaný tým modrá a takzvaný tým bílá. Utkání jsou hrána 3×20 minut. Také v tomto případě se hraje základní hrací skupina, každý s každým, bez play off. S ohledem na počet účastníků se dorostenecký turnaj hraje tři dny a současně jak v MFH, tak na hlavní ploše OSTRAVAR ARÉNY.

„Také dorostenecký turnaj bude hodně zajímavý. Tradičně dorazí Eisbären Berlín, za což jsme hodně rádi, protože přivítat tento německý velkoklub je nám vždy ctí. Loni Berlín turnaj vyhrál, takže obhájce prvenství chybět nebude. Účast Třince zase dává soutěži alespoň z našeho vítkovického pohledu nádech rivality. Derby bude i na straně slovenských mužstev. A bude také zajímavé sledovat, jak si s turnajem poradí naše dva výběry,“ láká Roman Šimíček. Pro úpl

Jak už bylo zmíněno, také letos se OSTRAVA HOCKEY CUP koná za významné podpory statutárního města Ostravy. Vstup na všechna utkání je samozřejmě zdarma.

OSTRAVA HOCKEY CUP

Kategorie U20 (11. a 12. 8.)

Pátek 11. srpna

Čas MFH
9:00 HCVR – U20 Polsko
11:00 Schwenningen – Jihlava
13:00 Nitra – HCVR
15:00 U20 Polsko – Schwenningen
17:00 Jihlava – Nitra

Sobota 12. srpna

Čas MFH
8:00 HCVR – Schwenningen
10:00 U20 Polsko – Jihlava
12:00 Nitra – Schwenningen
14:00 HCVR – Jihlava
16:00 U20 Polsko – Nitra

Kategorie U17 (14. – 16. 8.)

Pondělí 14. srpna

8:00 HCVR modrá – Třinec 8:00 Berlín – SK NASE