Obrátili jsme to bojovným výkonem, hlásí z Hradce Marcel Barinka

Vítkovický útočník Marcel Barinka v úvodu třetí třetiny vykřesal pro Vítkovice naději na bodový zisk, když přesnou přesilovkovou střelou do odkryté hradecké branky vyrovnal na 2:2. Modro-bílým ale vedení vydrželo jen pár minut. Přesto v závěru dokázali při hře bez brankáře vyrovnat a v samostatných nájezdech dokonat obrat.

Marceli, po dvou třetinách jste prohrávali, ale nakonec se vám podařilo utkání v Hradci otočit a vyhrát. Co jste změnili?

Myslím, že jsme toho změnili hodně. Od nasazení, že jsme je začali napadat, oni začali více bránit, což nám začalo vyhovovat, ale v těch prvních dvou třetinách to nebyl úplně náš hokej, ale jsme rádi, že jsme to bojovným výkonem obrátili, pak nám tam začaly padat branky a otočili jsme to.

Byl ten tvůj gól odměnou za to, s čím jste do třetí třetiny šli?

Doufám, že jo. Samozřejmě vyšla nám přesilovka, pak tady power play šest na pět, takže jsme za to rádi, že nám to teď klape. Udělali jsme tam pár změn, takže to šlo a snad to tak půjde dál.

Je to vaše první lednová výhra venku. Pomůže vám to se odrazit?

Jo, určitě. Většinou se ty body z venku vozí těžko, ale nám se to dnes povedlo. V těch prvních dvou třetinách to tam kolísalo, ale podíváme se na video a budeme jenom lepší.

Dá se říct, že kdyby Hradec po dvou třetinách vedl o dvě nebo o tři branky, že byste se nemohli ničemu divit?

Jo, určitě. Měli tam tlak i nějaké vyložené šance, ve kterých nás podržel Klimson, můžeme mu poděkovat. Od toho se to odrazilo, že tam chytil pár gólů a my jsme to pak splatili těmi góly na druhé straně.

Naopak ve třetí třetině jste byli jasně lepším celkem vy. Věřili jste tomu, že to otočíte?

Jo, snažili jsme se hrát až do konce. Viděli jsme to teď i na dvacítkách. Konec se píská až po šedesáté minutě, takže dávali jsme do toho všechno a podařilo se to.

Věřili jste si na nájezdy i proto, že se Hradci doma nájezdy nedaří a ještě v nich nevyhrál?

Abych pravdu řekl, tak na to se nedíváme, nebo alespoň já osobně. Klimson to bude mít asi jinak, ten ty střelce zná a šlo to vidět, že si to perfektně pohlídal a dost těch penalt chytil.

Je to první výhra nad Hradcem od konce té loňské semifinálové série. Je v kabině o to větší radost?

Jo, určitě. Samozřejmě kluci v šatně si to pamatují, hráli s nimi minulý rok vypjaté zápasy. Jsou tam v tom vždycky takové jiskry. Bylo to vypjaté, ale jsme rádi, že s vítězným koncem pro nás.