Nevěřit si? To bychom to mohli zabalit, říká Marek Kalus

Vítkovického odchovance Marka Kaluse zastihl začátek extraligové sezony ve velké formě. Bodoval ve všech čtyřech utkáních a opět potvrdil, že je důležitým článkem vítkovických přesilových her, ve kterých neúnavně bojuje na brankovišti. Byť oficiální zápis zatím hovoří něco jiného, byl to právě útočník s číslem 11, který přihrávkou vybídl ke gólu obránce Percyho a následně v závěrečných vteřinách přesnou zadovkou našel Lakatoše. Kalus s pěti body pronásleduje v klubové tabulce produktivity Petera Muellera, a až mu bude asistence na Percyho gól zpětně přiznána, amerického snipera dokonce dožene.

Marku, pojďme rovnou k té závěrečné třetině.

Tak tam jsme dostali trošku smolný gól v oslabení, kdy se to odrazilo od našeho obránce. My jsme věděli, že oni tam ty krosy hrají, ale stalo se. Pak jsme dostali v zápětí další. Vyvíjelo se to pro nás hodně špatně, ale naštěstí jsme se dokázali vrátit zpátky a dokázali jsme vyrovnat.

K čemu vás během oddechového času nabádal trenér Holaň, vymyslel do závěru něco speciálního?

Víme, kdo tam má na přesilovku chodit, takže jsme věděli co a jak, ale samozřejmě jsme si to připomněli. Bylo to trochu o štěstí, že tam ten puk vylezl a že jsem to mohl přihrát Lakymu.

Jak moc v závěru pomohlo vyloučení Poláška?

Tak samozřejmě to pomohlo. Ještě, že to pravidlo při přidržení puku je.

Jak velká byla vaše víra, že tu přesilovku využijete, protože do té doby vám ty přesilovky moc nešly?

Já si myslím, že dneska jsme ty přesilovky nehráli vůbec špatně. V první třetině nám tam chybělo trochu štěstí. I v té druhé, kdy tam Mueller střílel z první mezi nohy a gólman to koncem betonu vyrazil ven z branky. Myslím, že ty přesilovky byly dobré a máme na čem stavět.

Takže jste věřili tomu, že se vám to v těch závěrečných vteřinách ještě povede?

Tak věřili, protože kdybychom tomu nevěřili, tak bychom to mohli rovnou zabalit.

U té druhé branky ti prozatím odebrali asistenci, ale byla tam, že ano?

Já myslím, že jo, byla.

Máš tedy podíl na obou gólech, které v posledních třiatřiceti vteřinách padly, byla to euforie?

Tak euforie, já jsem rád za ty body. Je to pro nás jako pro tým nakopnutí, že to nesložili a dokázali jsme to utkání vrátit zpátky.

Věděl jsi o těch spoluhráčích, nebo jsi to zkusil naslepo?

Já jsem slyšel Lakyho, jak tam řve z druhé vlny, tak jsem to dával. U druhého si tam Percy sjel, tam byla střela Lakyho a já jsem to vydloubával na Percyho

A tým
2024 Příprava