Nedokázali jsme proměnit spoustu šancí, říká kapitán Dominik Lakatoš

Dominik Lakatoš vede Vítkovice do letošního play off jako kapitán a dalo by se s drobnou nadsázkou říci, že kapitánské céčko povyšuje jeho hru na vyšší úroveň. Bohužel ani jeho povedený výkon dnes k výhře nepomohl.

Dominiku, dnes jste měli obrovský tlak, ale branku se vám nepodařilo vstřelit, čím to bylo? Výkonem Furcha nebo se lepila smůla?

Asi bylo řečeno všechno, můžu to jen potvrdit. Dneska jsme nedokázali vstřelit ten gól, i když šancí jsme měli spoustu. Ale to už je za námi, odpovím na pár otázek, ale jinak už jsem hlavou v Brně. Je to 1:1, je to boj, musí se to všem líbit, má to emoce. Takticky jsou oba týmy velice vyspělé, co víc si přát?

Dnes jste velice dobře blokovali střely, kterých tam bylo docela dost. Jak mrzí ta jedna branka, která tam spadla?

Tak samozřejmě, že to mrzí. Tam to ale není vůbec o té brance, kterou jsme dostali, ale spíše o tom, že jsme nedokázali proměnit těch spoustu šancí, co jsme měli. Minimálně dvě nebo tři byly myslím vyložené, jedna do prázdné brány. Jak říkám, stane se to, je to hokej, ale ta série bude ještě dlouhá a dopadne to tak, jak má.

Zmiňoval jsi emoce. Ty rozproudila 42. minuta. Vyškrábnutá dorážka Hollanda a Pospíšilův atak na Stezku. Jak jsi to viděl ze svého pohledu?

Já nechci komentovat tyto moje pohledy, já to vždycky vidím trochu jinak, než všichni ostatní (směje se). Takže já jsem tam prostě viděl, že se tam něco stalo. Od toho jsme tým, abychom se zastali jeden druhého. Musíme se přes to přenést, ten zápas je už pryč. Já bych to shrnul tak, že jsme nedokázali vstřelit gól a to je celé.

Co jsi tedy jako kapitán reklamoval u sudích?

Nereklamoval jsem nic. Prostě tam byly některé situace, na které jsem se musel zeptat, které jsme potřebovali vysvětlit a nic víc.

Měli jste strach o Stezku, který tam po tom ataku zůstal ležet?

Tak samozřejmě. Byla to taková blbá situace, stalo se to rychle. Klobouk dolů před Patrikem Kochem, jak se ho hned zastal.

Do dalších zápasů bude potřeba ty emoce držet na pozitivní straně je to tak?

Samozřejmě, je to hra emocí. Ty emoce v play off rozhodují, ať už ty dobré nebo ty špatné. Kdo to udrží, tak postoupí.

Jak jsi viděl to gesto fair play Kučeříka, který v první třetině odvolal faul?

To žádné gesto fair play není, prostě to nebyl faul, tak ho odvolal. Deset tisíc lidí v hale vidělo, že to faul nebyl. Hráč se k tomu jen přiznal, nic víc, to je hokej, to k tomu patří. Já to beru jako normální věc.

Co bude podle tebe klíčové v odvetách v Brně?

Uržet ty emoce, nic víc. My jsme odehráli výborné utkání, měli jsme spoustu zblokovaných střel, spoustu šancí. Musíme udržet ty emoce, správné emoce dát na led a předvést stejný výkon jako v dnešním zápase a věřit, že proměníme ty šance a dopadne to tak, jak má.

A najít recept na Furcha, který drží Kometu?

Samozřejmě. Stejně jako pro nás je Aleš Stezka, tak pro ně je důležitý Furch.

Oba zápasy se odehrály před dobrou návštěvou. Nemrzí tě jako kapitána, že lidé po gólu do prázdné branky na 2:0 odchází z haly? Nemrzí vás to?

Tak asi potřebovali rychle na šalinu, nevím. Ta kulisa dneska byla perfektní, to jestli odcházeli? My hrajeme hokej na ledě, nekoukám do ochozu.

Rozhodují i přesilové hry. Je ještě něco, čím můžete Kometu překvapit? Dá se ještě něco vymyslet?

Sedneme si k tomu, budeme na to mít dva dny. Popřemýšlíme o tom, abychom byli úspěšní. Vždycky se dá něco vymyslet a něco zlepšit.

A tým
2024 Příprava