Návrat odchovance! Patrik Zdráhal podepsal víceletý kontrakt

Vítkovický odchovanec, výborný a zkušený hokejista Patrik Zdráhal se vrací domů. Osmadvacetiletý forvard se po skončení angažmá ve Švédsku domluvil s mateřským klubem. S Vítkovicemi podepsal víceletý kontrakt.

Do Vítkovic se vrací kvalitní a zkušený odchovanec. Ostravskému klubu se podařilo vyhrát přetahovanou s ostatními extraligovými soupeři a získat zpět do svých řad útočníka Patrika Zdráhala. Osmadvacetiletý forvard před několika dny ukončil své působení ve švédské nejvyšší soutěži a zamířil domů. V modro-bílém celku podepsal víceletý kontrakt.

„Jsem rád, že jsem doma. Vítkovice jsou můj mateřský klub a já mám velkou radost, že jsem se sem mohl vrátit. Po mém konci ve Švédsku se mi osobně ozval majitel klubu pan Aleš Pavlík a napřímo jsme řešili možnost mého návratu do Vítkovic. Bylo evidentní, že o mě hodně stojí, což rozhodlo o tom, že jsem zpátky tady doma. Moc se těším, až si zase zahraju za Vítkovice,“ usmívá se po návratu do mateřského celku Patrik Zdráhal.

„Jakmile jsem se dozvěděl, že by se mohla naskytnout příležitost, že by Patrik Zdráhal mohl ve Švédsku skončil, osobně jsem mu zavolal a vyjádřil přání, aby se vrátil k nám domů. Tři dny jsme byli v intenzivním kontaktu a já mám velikou radost, že se Patrik rozhodl znovu pro vítkovický dres. Je to odchovanec, kvalitní hokejista, reprezentant, má spoustu zkušeností. Takového hráče jsme si jednoduše nemohli nechat utéct. Věřím, že se mu u nás bude dařit a že i díky jeho pomoci se Vítkovice vrátí na úspěšnou vlnu. I takto oficiálně Patrika vítám zpět doma a přeji jen úspěchy v našem modro-bílém dresu,“ říká majitel HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík.

„Od chvíle, kdy vyšla najevo informace, že Patrik Zdráhal končí ve Švédsku, jsme začali intenzivně pracovat na tom, aby se vrátil k nám domů. Patrik byl a je výborný hokejista, který navíc v posledních letech posbíral řadu zkušeností. Já osobně i všichni v klubu máme velkou radost, že se Patrik rozhodl pro nás a věříme, že se stane jedním z lídrů a klíčových článků našeho mužstva. Za sebe i za klub přeji Patrikovi, ať se mu u nás co nejvíce daří a samozřejmě také, ať se mu vyhýbají zranění,“ přeje si sportovní ředitel Vítkovic a v současnosti i jeden z členů trenérského triumvirátu Roman Šimíček.

Patrik Zdráhal je ostravským rodákem a vítkovickým odchovancem. Prošel kompletní mládeží modro-bílého celku. V roce 2012 vyhrál s dorostem mistrovský titul. Poté zamířil nabírat zkušenosti do kanadské juniorské soutěže, kde v dresech Acadie-Bathurst a Rimouski působil dvě sezony. V roce 2014 se vrátil do Vítkovic a otevřel brány extraligového A-týmu. Dopomohl juniorce k bronzovým medailím v roce 2016 a pak už nadobro zakotvil v útočných formacích A-mužstva. Ročník 2019/2020 dokonce začal s „áčkem“ na dresu, jenže jej už v mateřském klubu nedohrál. Vítkovice se tehdy výsledkově trápily a Zdráhal byl součástí trejdu s Plzní, sezonu dohrál na západě Čech a od ročníku 2020/2021 se stal základem útoku Litvínova. Černo-žluté barvy hájil až do konce uplynulé sezony, svými výkony si řekl o první mužské zahraniční angažmá, zájem projevila švédská Lulea. Skandinávská mise ale nevyšla podle představ, po osmi zápasech byla předčasně ukončena a Patrik Zdráhal se rozhodl pro návrat domů, a to se vším všudy. Hovořilo se Litvínovu, spekulovalo o Mladé Boleslavi či jiných klubech, ale Zdráhal nakonec poslechl hlas srdce a přichází do Vítkovic pomoci mateřskému celku zvednout se. Je na místě také dodat a zdůraznit, že kromě klubových zkušeností má Patrik Zdráhal na kontě 24 reprezentačních startů, za český národní tým si zahrál i v uplynulé sezoně.

„Patrik dorazil do Ostravy ze Švédska ve čtvrtek večer. Samozřejmě naší snahou je, aby se do hry zapojil co nejdříve, ale nějaký čas to potrvá i s ohledem na administrativní a logistické záležitosti,“ připomíná Roman Šimíček s tím, že Zdráhalův start v pátečním zápase proti Liberci není příliš pravděpodobný.

Patrik Zdráhal

Číslo dresu: 25
Post:
útočník
Narozen:
9. dubna 1995 v Ostravě
Národnost:
CZE

Výška: 183 cm
Váha:
86 kg
Držení hole:
levá
Odchovanec:
Vítkovice
Předchozí kluby:
Vítkovice (do 2012), Acadie-Bathurst (QMJHL, 2012 – 2014), Rimouski (QMJHL, 2013/2014), Havířov (1. liga, 2014/2015), Havlíčkův Brod (1. liga, 2014/2015), Poruba (2. liga, 2016/2017), HC VÍTKOVICE RIDERA (2014 – 2020), Plzeň (2019/2020), Litvínov (2020 – 2023), Lulea (SWE) 2023/2024.

První zápas v extralize:
První zápas ve Vítkovicích:
21. srpna 2014 (Champions Hockey League)
Počet zápasů v extralize:
Počet zápasů ve Vítkovicích:
252 (včetně Spengler Cupu a CHL)
Počet vstřelených branek v extralize:
Počet vstřelených branek ve Vítkovicích:
51 (včetně Spengler Cupu a CHL)
(údaje k 13. 10. 2023)

Reprezentace:
Česko, A-mužstvo, účastník MS „20“ 2015, 2014 a „18“ 2013
Dosavadní úspěchy:
Mistr ČR v dorostu 2012. Bronzový medailista extraligy juniorů 2016.

A tým
2024 Příprava