Na MS „20“ nominován Matěj Přibyl! Co další Vítkovičtí v reprezentacích?

Prosincová reprezentační přestávka se blíží. Pro národní tým do 20 let s ní přichází i vrchol sezony v podobě mistrovství světa ve Švédsku. Ve výběru českých juniorů nechybí zástupce Vítkovic, konkrétně útočník Matěj Přibyl. Co další ve výběrech?

V polovině prosince se o slovo přihlásí opět reprezentační akce. Vrchol sezony před sebou má národní tým do 20 let, čeká jej mistrovství světa ve švédském Göteborgu, kde se mladí čeští reprezentanti pokusí navázat na loňský stříbrný úspěch.

Trenérský štáb v čele s Patrikem Augustou a asistenty Robertem Reichlem a Pavlem Trnkou nominoval 25 hráčů. V základním výběru nechybí ani hráč Vítkovic, konkrétně útočník Matěj Přibyl. Ostravané mají zastoupení i mezi 19 náhradníky, kde figuruje obránce Matěj Prčík.

Česká dvacítka se sjede 11. prosince do Příbrami, kde mužstvo čeká týdenní přípravný kemp. Samotný šampionát začíná ve Švédsku 26. prosince, Češi do něj vstoupí hned první den zápasem se Slováky.

Sraz nejmladších reprezentací

Akce mají na programu i nejmladší oficiální reprezentace. Skills kempu ČR „16“ v Litomyšli se v závěru listopadu účastnili hráči dorosteneckého týmu Vítkovic Ladislav Svozil a Patrik Zatloukal. Náhradníky pro kemp byli navíc Maxmilián Man a Mathias Skoumal.

Před Vánocemi čeká v Litomyšli přípravný kemp také brankáře kategorie do 15 let, a to v úterý 19. prosince. Celkem bylo nominováno 18 brankářů spadajících do regionu východní skupiny a z Vítkovic do Litomyšle zamíří hned dva gólmani – Jakub Kubina a Daniel Oprchalský.