Na ledě jsme nechali všechno, říká Radovan Bondra

Radovan Bondra zapsal proti brněnské Kometě svůj čtvrtý gól a devátou asistenci v letošní sezoně. S bilancí 1+1 tak byl právem vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Po zranění Lukáše Krenželoka dostává Bondra od trenérů příležitost naskakovat v první přesilovkové formaci, kde naplno využívá v předbrankovém prostoru svou mohutnou postavu. V posledních pěti utkáních si vítkovický útočník drží skvělý průměr bodu na zápas.

Rado, dnes byla vaše formace na ledě hodně vidět. Jaké bylo utkání proti Kometě z tvého pohledu?

Byl to náročný soupeř. Věděli jsme, že máme hodně zraněných hráčů, takže jsme se to snažili ubojovat myslím si, že srdíčkem, protože ti klíčoví hráči nám chybí a myslím si, jsme na tom ledě nechali všechno a ten výsledek přišel sám.

Kde se to podle tebe zlomilo?

Myslím si, že ve druhé třetině, kdy jsme během čtyř nebo pěti minut dali ty dva góly a soupeř trochu zpanikařil a dal nám možnost hrát přesilovku pět na tři a myslím si, že zápas se lámal ve druhé třetině.

Jak se cítíš v mistrovském dresu, dělaly ti problém barvy?

Bylo to jiné, ale měli jsme v tom i ráno trénink, abychom si trochu zvykli, takže to nebylo tak hrozné a těžké. Bylo to fajn.

Rado, ty jsi dal čtvrtou branku v dresu Vítkovic a opět jste vyhráli. Víš o tom, že když dáš gól, tak Vítkovice zápas vyhrají?

Nevšiml jsem si toho, ale jsem rád za každý gól, který dám, a jsem rád, že to začalo v poslední době padat a doufám, že to takto bude i pokračovat.

Nemrzí tě trochu, že je to teprve čtvrtý gól na konci sezony?

Tak určitě ano. Myslím si, že na začátku mi to trošku nelepilo. Měl jsem tam šance, měl jsem tam příležitosti. Hrál jsem dost, trenéři mi věřili, ale jen nepadalo to tam. Jsem rád za všechno, co se teď děje a doufám, že to tak bude pokračovat.

Před tvým gólem jsi to trefil parádně, lépe už to snad ani nešlo.

Říkám, někdy je to štěstí na vaší straně a někdy stojí proti vám. Dneska bylo na mé straně.

V brance proti vám stál olympijský medailista. Měli jste nějakou větší motivaci ho překonat?

Mateje znám, byl jsem spolu v mládežnických reprezentacích, takže se znám dost dobře a vím, jaký je kluk a jaký je brankář, takže určitě to potěší, že jsem mu dal gól.

V brněnském dresu byli celkem tři olympijští medailisté. Stihl si s nimi prohodit pár vět?

Ano, pogratuloval jsem jim a to je tak všechno.

Dneska jsi byl u tří branek. Byl to tvůj nejlepší zápas?

Jak jsem říkal, někdy se daří a někdy ne. Dneska bylo štěstí na mé straně, jsem rád, že jsem mohl být u těch gólů a pomoct tak týmu i v těchto situacích.

Kometu jste porazili počtvrté v sezoně. Byl by to ideální soupeř pro play off?

Těžko říct. Mají hodně zkušený a silný tým. Play off je jiné, je to jiný hokej. Myslím si, že si soupeře nevybereme a kdo přijde, toho se budeme snažit porazit.