Na druhé třetiny se musíme zaměřit, velí zkušený Rasty Dej

Vítkovický bojovník Rasty Dej dnes individuální akcí na svědomí úvodní branku zápasu. Vedení ale modro-bílým vydrželo jen tři minuty. Ve druhé třetině začal úřadovat Sparťan Chlapík a domácím hokejistům se už nepodařilo vrátit do zápasu. Dej se v letošní sezoně prosadil potřetí a znovu do sítě jednoho z nejsilnějších týmů soutěže. Po Třinci a Pardubicích se prosadil také proti Spartě.

Rasty, i když jste vedli, tak počtvrté v sezoně jste na Spartu nestačili. Máš nějaké vysvětlení, proč se vám proti Spartě nedaří?

Dneska nám jednoznačně utekla druhá třetina, to je vysvětlení dnešní prohry. Nějak speciálně bych to ale nehodnotil, že jsme s nimi prohráli všechny zápasy v sezoně. Dneska jsme první třetinu nezačali špatně, byla docela vyrovnaná. Ve druhé třetině Sparta rozhodla o výsledku. Máme problémy s druhými třetinami, musíme se na to více zaměřit. Dali nám tam tři góly a rozhodlo to zápase. I když jsme se snažili, tak si to Sparta ve třetí třetině pohlídala. Dneska jednoznačně o zápase rozhodla druhá třetina.

Přitom dnes nebyl problém předbrankový prostor. Všechny ty góly padly ze střední nebo větší vzdálenosti. Co se s tím dá vlastně dělat?

Musíme si to lépe rozebírat. Měli na ty střely hodně času a top hráči si s tím dokáží poradit a mají tu střelu kvalitní. Samozřejmě musíme je lépe blokovat, nepouštět je do těch střel. Nevede k tomu jiná cesta.

Ty jsi u svého gólu parádně zakončil, plánoval jsi to tak?

Neplánoval. Jsem rád, že to vyšlo, ale dnes to nevedlo k žádným bodům, takže až tak mne to netěší.

Zmínil jsi vítkovický problém se druhými třetinami. V čem je tedy podle tebe problém, v tom, že je střídačka daleko?

Asi to bude spíše o nějaké podpoře. Hrát v pěti hráčích více pospolu do útoku i obrany a ten hokej nehrát nahoru a dolů, obzvlášť s těmito top týmy. Více se na to musíme zaměřit, mít vzadu tři hráče, a když to takto nejde, tak si tu druhou třetinu uhrát více defenzivně. Samozřejmě hráli jsme doma, takže jsme chtěli hrát aktivně, ale bohužel potom jsme dostali ty góly a museli se tam tlačit a Sparta toho dokázala využít. Když se dostali do toho vedení, tak se jim hrálo samozřejmě lépe.

O prohře nemáte moc času přemýšlet, protože už v úterý vás čeká prestižní Champions Hockey League. Je to výhoda?

Samozřejmě, teď trochu vybočíme z Extraligy a vrhneme se na Ligu mistrů. Je to už semifinále, dokráčeli jsme daleko, takže si to chceme užít a chceme, aby se nám podařilo postoupit do finále. Od zítřka se na to zaměříme, podíváme se na to, jakým stylem hrají, a samozřejmě se na to už všichni těšíme.

Je pro hlavu plus, že třetí třetinu jste dnes vyhráli?

Ano, to je vždycky. Nám už nic jiného nezbývalo. Chtěli jsme ten gól dát samozřejmě dříve, dostat Spartu pod tlak a potom možná nějakou přesilovkou se dotáhnout na jeden gól. Zkušeně si to ale pohlídali, kdyby přišel ten gól dříve, tak by možná přišel i větší tlak. Možná bychom strhli i fanoušky, možná i sami sebe. V té druhé třetině to bylo takové hluché a nás to mrzí.

A tým
2024 Příprava