Banner Promo

Akademie ČSLH

Datum publikování:

 

Akademie Českého hokeje je projekt Českého svazu ledního hokeje zaměřený na výchovu mladých hokejistů v Česku. Cílem projektu je vytvořit pro mladé hráče co možná nejlepší podmínky pro rozvoj jejich hokejových schopností v kombinaci a návaznosti na středoškolské studium. Dalším cílem je budování zdravých návyků mladých hráčů, co se týká fyzické připravenosti, životosprávy, přístupu k tréninkům, ke škole atd. Projekt se vztahuje na týmy mladšího a staršího dorostu a juniorky.

Projekt Akademie Českého hokeje funguje od sezony 2011/2012. V prvním ročníku byl statut Akademie Českého hokeje přidělen jen šesti klubům – Piráti Chomutov, HC Sparta Praha, Bílí Tygři Liberec, HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, HC Energie Karlovy Vary a jako jediný zástupce Moravy a Slezska také HC VÍTKOVICE RIDERA.

Pro udělení statutu Akademie Českého hokeje musí kluby splňovat náročná kritéria týkající se zázemí mládežnických, kvalitního stravování, partnerské střední školy, partnerského evropského klubu aj. (více níže). Projekt je otevřený, v každé sezoně může získat statut Akademie Českého hokeje nový uchazeč a stejně tak musejí před každou sezonou stávající kluby statut obhájit.

Projekt Akademie HC VÍTKOVICE RIDERA probíhá za podpory Moravskoslezského kraje, který projekt podpořil udělením dotace

Kritéria pro udělení statutu Akademie Českého hokeje

Licenční řád

Podmínky

Partnerská škola HC VÍTKOVICE RIDERA

Sportovní gymnázium Emila a Dany Zátopkových Ostrava

Partnerský klub HC VÍTKOVICE RIDERA

Dinamo Riga (KHL, MHL – Lotyšsko)

Analytické centrum rozvoje mládeže HC VÍTKOVICE RIDERA postupně rozšiřuje své tréninkové možnosti. Po zprovoznění plochy se syntetickým ledem dochází k uvedení do provozu dalších nových pomůcek pod projektem Sport Challenge, jedná se hlavně o takzvaný skate mill, čili obdobu běžeckého pásu pro bruslaře.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761