Mise: Čtvrtfinále Ligy mistrů. Soupeř: Švýcaři s Červenkou a Frkem

Čtvrtfinále Champions Hockey League je tady. Vítkovice jsou mezi 8 nejlepšími kluby Evropy a čekají je bitvy se švýcarským Rapperswil. Dva zápasy – jeden ve Švýcarsku, druhý v Česku – celkové skóre rozhodne. Kdo dá více gólů v celkovém součtu, ten jde do semifinále. První bitva je na programu v úterý 5. prosince v Rapperswil, odveta v Ostravě se hraje za týden 12. prosince.

Vítkovice jsou mezi 8 nejlepšími kluby v Evropě a budou se prát o místo mezi čtyřmi nejlepšími. V úterý 5. prosince startuje čtvrtfinále Ligy mistrů, Ostravané v něm narazí na starého známého ze základní části – švýcarský celek Rapperswil-Jona Lakers. Jeho hlavními hvězdami jsou, krom jiných, čeští legionáři Roman Červenka a Martin Frk, který do kádru Lakers přestoupil až v průběhu sezony.

Pro oba kluby bude čtvrtfinále Champions Hockey League možnost ukázat, že tato sezona není z jejich pohledu jen o trápení. Oba kluby totiž v domácích soutěžích zůstávají zatím za očekáváním. A to i přesto, že v evropské soutěži jsou oba mezi nejlepšími osmi.

Vítkovice versus Rapperswil. V této sezoně se oba potkali jen jednou, a to v Ostravě v základní části CHL. Modro-bílí dosti překvapivě zaskočili švýcarského favorita. Výhra 4:1 se zrodila především v přesilovkách. Právě ty v kombinaci s upravenými pravidly Ligy mistrů budou i v play off hrát obrovskou roli.

Sestřih vzájemného zápasu Vítkovic s Rapperswil ze základní části

Série se hraje na dva zápasy, jak je ostatně v CHL zvykem. Počítá se celkové skóre z obou utkání. Góly mají stejnou váhu bez ohledu na to, zda byly vstřeleny na ledě soupeře, či doma. Matematika je tak jednoduchá, kdo dá více gólu ve dvou zápasech, ten postupuje.

S ohledem na tento systém je jasné, že první utkání v Rapperswil se určitě nebude prodlužovat. Utkání končí po 60 minutách i v případě remízy. Prodloužení či nájezdy by se aplikovaly až v případě druhého utkání v Ostravě, a to jen v případě, že by byl vyrovnaný stav celé série a bylo by nutné rozhodnout o postupujícím. V opačném případě se neprodlužuje ani v Ostravě.

První zápas série se hraje v úterý 5. prosince v Rapperswil. Vítkovičtí i vzhledem k tomu, že se hraje až pozdě večer – 19:45 – letí do Švýcarska v den zápasu. A i tak stráví v letadle ne více, než slabou hodinku. Společně s týmem už opět budou cestovat také fanoušci a partneři klubu, pro které organizace připravila výjezd na utkání. Ti fandové, kteří cestovali do Finska k osmifinálovému zápasu v Lahti, jenž zůstal nakonec nedohrán a zkontumován, mají cestu k duelu v Rapperswil zcela zdarma jako náhradu za nevydařený výjezd do Skandinávie (byť problém nevznikl na straně Vítkovic).

Účast HC VÍTKOVICE RIDERA v Champions Hockey League 2023/2024 byla podpořena účelovou dotací z rozpočtu statutárního města Ostravy

Účast HC VÍTKOVICE RIDERA v Champions Hockey League 2023/2024 byla podpořena účelovou dotací z rozpočtu Moravskoslezského kraje

A tým
2024 Příprava