Miloš Holaň po dohodě na vlastní žádost končí na pozici trenéra Vítkovic

Po vzájemné dohodě s majitelem klubu Alešem Pavlíkem opouští Miloš Holaň post hlavního trenéra A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA. Změna v trenérském štábu má mít za výsledek jediné – nastartování A-týmu a jednoznačné zlepšení výkonů a především výsledků.

Majitel HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík se na pondělní schůzce sešel s hlavním trenérem A-mužstva Milošem Holaněm. Cílem osobního jednání bylo najít cestu A-týmu z výsledkové a výkonnostní krize, kterou aktuálně prochází. Ze setkání vzešla vzájemná dohoda, po které Miloš Holaň na vlastní žádost končí na postu hlavního trenéra.

„Tato schůzka se konala v naprosto korektním a profesionálním duchu. Sedli jsme si Milošem Holaněm, rozebrali jsme celou situaci A-týmu ze všech různých úhlů a shodli jsme se na tom, že je potřeba udělat opatření, která budou směřovat jednoznačně k nastartování výkonů a především výsledků našeho vítkovického mužstva. Sám Miloš Holaň přišel s návrhem, že by přenechal svůj post hlavního trenéra. Vzájemně jsme se dohodli, že se vydáme touto cestou a já jsem rád a oceňuji, že ve chvíli, kdy celý vítkovický hokej prochází krizí, jdou osobní ambice stranou a každý je ochotný přinést oběti, aby se znovu začalo dařit a Vítkovice se vrátily tam, kam dle mého, a nejen mého názoru mají patřit a patří,“ prozradil po schůzce majitel HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík.

„S Milošem Holaněm jsme si podali ruce a rozešli se v maximálně dobrém. Já osobně mu děkuji za ty tři roky, během kterých mužstvo zvedl a posunul až téměř k našemu vysněnému cíli. Speciálně děkuji jemu i jeho kolegovi Radku Philippovi za rekordní a úspěšnou minulou sezonu, která se zapsala do klubové historie. Bohužel takový je hokej a někdy je potřeba udělat i taková rozhodnutí, k jakému jsme společně s Milošem Holaněm dospěli. V mých očích je ale nadále hrdým Vítkovičákem, a proto bylo i mým přáním, abychom se rozešli maximálně korektně a jen v dobrém, abychom třeba někdy v budoucnu mohli zase společně spojit síly s cílem dobývat úspěchy pro vítkovický hokej. Miloši Holaňovi za sebe i za klub děkuji a přeji mu hodně štěstí do další kariéry,“ dodal dále Aleš Pavlík.

„Nebylo to pro mě jednoduché rozhodnutí, ale díky opravdu nadstandardnímu vztahu s majitelem klubu Alešem Pavlíkem jsem se po dlouhém jednání a probírání situace, ve které se teď mužstvo nachází, rozhodl pro odstoupení z funkce. Na Vítkovicích mi vždy záleželo a záleží, ale došel jsem k názoru, že je potřeba toto rozhodnuti udělat. Vítkovice budou navždy klub mého srdce a třeba se někdy v budoucnu naše cesty opět spojí. Přeji Vítkovicím hodně štěstí,“ uvedl Miloš Holaň ke svému odchodu z funkce hlavního trenéra.

Miloš Holaň převzal trápící se A-tým Vítkovic v prosinci 2020. Tehdy bylo hlavním cílem vyhnout se záchranářským starostem, což se podařilo a Ostravané jen těsně po vyrovnané bitvě s Kometou nepostoupili do čtvrtfinále play off. O rok později už byly výsledky mužstva lepší, přes předkolo s Olomoucí se modro-bílí dostali do čtvrtfinále, kde jim ale stopku vystavil ve čtyřech zápasech později mistrovský Třinec. Sezona 2022/2023 byla z pohledu působení Miloše Holaně i celého klubu nejúspěšnější. Vítkovičtí po základní části vybojovali výborné 2. místo s historickým ziskem 102 bodů. Ve čtvrtfinále přehráli Vítkovičtí Kometu Brno a jediný gól je v nervy drásajícím a neskutečně vyrovnaném semifinále dělil od finále Extraligy. Ostravský celek tehdy s Hradcem Králové smazal ztrátu 0:3 na zápasy a rozhodovalo až v prodloužení posledního 7. utkání. Ročník 2023/2024 se měl nést v duchu předešlé sezony, jenže tým se od začátku výsledkově trápí a zatím hledá cesta z krize.

A-tým HC VÍTKOVICE RIDERA po odchodu Miloše Holaně povede trenérské duo Pavel Trnka – Roman Šimíček. Další utkání čeká Ostravany už ve středu na ledě Pardubic.

A tým
2024 Příprava