Matěj Prčík: Neskládáme zbraně! Věříme ve vyrovnání v Ostravě

Obránce Matěj Prčík měl ve druhém zápase série s Hradcem velikou šanci na vyrovnání. Jeho střela ve třetí třetině skončila za brankářem Paříkem, jenže videorozhodčí odhalil, že puk nepřešel celý přes brankovou čáru. Řízný mladý bek shrnul druhý zápas a zamyslel se nad sobotním duelem v Ostravě.

Matěji, jak bys zhodnotil druhé utkání série s Hradcem?

Jak bych ho zhodnotil…? Ve druhé třetině jsme úplně přestali hrát, to se nemůže opakovat. Ve třetí třetině už to bylo z naší strany lepší. Náš cíl bude přenést si hru ze třetí třetiny do třetího zápasu a takhle pokračovat.

V úvodu jste měli dobré situace, úniky, ale poté vás Hradec zatlačil. Bylo to tím dobrým pohybem, že vás tak utaví a nejde to?

Opravdu nevím, co na tuhle otázku říct. Ve druhé třetině byl obrovský výpadek, měli jsme snad jen jednu střelu na branku a takhle se nedá vyhrát. Musíme se toho vyvarovat a navázat na třetí třetinu.

Ukázala vám ta třetí třetina cestu? Přece jen předkolo se hraje jen na tři vítězná utkání a prohráváte už 0:2.

Určitě nám to ukázalo cestu. Ukázalo nám to, že jsme stejní kluci jako oni a dokážeme s nimi hrát vyrovnanou partii, jen si musíme přenést to nasazení ze třetí třetiny.

Je zajímavé, že v předchozím zápase bylo sedmnáct vyloučených a v tomto jen dva. Dávali jste si na to větší pozor?

Určitě. Řekli jsme si, že se to musí omezit, což se i povedlo. Je to play off, takže tady ty přesilové hry rozhodují zápasy. Tu disciplinovanost si musíme udržet.

Druhý zápas rozhodla situace při hře pět na pět. Vám se zatím nepodařilo v rovnovážném stavu skórovat.

Je to určitě jedna z věcí, na které musíme zapracovat a zlepšit ji do dalších zápasů.

Ve třetí třetině jsi mohl vyrovnat, dokonce celou situaci pak řešil videorozhodčí. Tlačil jsi ten puk očima za brankovou čáru?

Všichni jsme doufali, že to branka bude. Bohužel tam chyběly nějaké centimetry. Bohužel, takový je život.

Jak moc věříte tomu, že dokážete zvítězit třikrát za sebou?

Věříme. Určitě neskládáme zbraně, tuhle situaci už jsme jednou zažili. Nevidím důvod, proč bychom to nemohli dotáhnout jako minulý rok. Vracíme se domů s tím, že urveme dva zápasy a vrátíme se do Hradce.

Je to nová sezona, nová série, přesto, dá se něco z loňska přetáhnout do tohoto play off?

Určitě. Všichni, kteří jsme tady loni byli, máme v hlavě nějaké vzpomínky. Máme Hradci co vracet. První dva zápasy se nám nepovedly, ale jak už jsem říkat. Vracíme se domů a věříme, že doma to vyrovnáme a zlomíme ty zápasy na naší stranu.

Je potřeba do hry dostat trochu emocí? Tobě se ve třetí třetině podařilo slušně trefit Okuliara.

Určitě musíme přitvrdit a být více nepříjemní. To k tomu play off patří a musíme na tom zapracovat.