Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Martin Falter novým trenérem brankářů

Datum publikování:

Foto: Ronald Hansel

Změna v realizačním týmu A-mužstva Vítkovic. Novým trenérem brankářů se stává Martin Falter, dosavadní kouč gólmanů Martin Prusek nepřijal nabídku vést brankáře vítkovické mládeže a v klubu končí.

V realizačním týmu A-mužstva Vítkovic dochází ke změně na postu trenéra brankářů. Do ostravského klubu se vrací Martin Falter. Původně odchovanec Vítkovic, který chytal v extralize v barvách mateřského celku, ale i Kladna, Sparty, Komety Brno i Olomouce. Vydařená angažmá prožil i na Slovensku a v neposlední řadě se sluší připomenout i jeho krátké působení v KHL. V aktivní kariéře získal stříbro s Vítkovicemi v roce 2002 a bronz s Kometou v roce 2015. Po skončení hráčské kariéry se přesunul do pozice trenéra brankářů, nejprve působil u vítkovické mládeže, ale v posledních dvou sezonách fungoval v extraligové Olomouci, kde vedl primárně brankáře Branislava Konráda a Jana Lukáše.

„Martin Falter je jako trenér brankářů velice kvalitní a zároveň má i velké zkušenosti. Kromě působení u extraligového týmu byl také v minulých letech u mládežnických reprezentací, kde pokračuje i nadále, konkrétně u týmu do 18 let. Je otevřený novým trendům, neustále na sobě pracuje, má velký přehled o brankářích, i mladých nejen u nás, ale i v zahraničí. Jsme přesvědčení, že nám může pomoci rozvíjet potenciál brankářů u A-mužstva, stejně jako vytipovávat a pracovat s novými gólmany, kteří by pro A-mužstvo připadali v úvahu. Do složení realizačního týmu našeho A-mužstva dobře zapadá,“ líčí sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček s tím, že Martin Falter bude mít na starosti nejen brankáře A-týmu, ale i mládežnických kategorií.

Dosavadní kouč brankářů Martin Prusek naopak vítkovický klub opouští. „Martinovi jsme nabídli možnost zůstat u nás v klubu v pozici šéftrenéra brankářů mládeže. Naši nabídku ale Martin nepřijal a rozhodl se z klubu odejít. Martinovi děkujeme za spolupráci a přejeme hodně štěstí,“ pokračuje Roman Šimíček.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >