Martin Falter novým trenérem brankářů

Foto: Ronald Hansel

Změna v realizačním týmu A-mužstva Vítkovic. Novým trenérem brankářů se stává Martin Falter, dosavadní kouč gólmanů Martin Prusek nepřijal nabídku vést brankáře vítkovické mládeže a v klubu končí.

V realizačním týmu A-mužstva Vítkovic dochází ke změně na postu trenéra brankářů. Do ostravského klubu se vrací Martin Falter. Původně odchovanec Vítkovic, který chytal v extralize v barvách mateřského celku, ale i Kladna, Sparty, Komety Brno i Olomouce. Vydařená angažmá prožil i na Slovensku a v neposlední řadě se sluší připomenout i jeho krátké působení v KHL. V aktivní kariéře získal stříbro s Vítkovicemi v roce 2002 a bronz s Kometou v roce 2015. Po skončení hráčské kariéry se přesunul do pozice trenéra brankářů, nejprve působil u vítkovické mládeže, ale v posledních dvou sezonách fungoval v extraligové Olomouci, kde vedl primárně brankáře Branislava Konráda a Jana Lukáše.

„Martin Falter je jako trenér brankářů velice kvalitní a zároveň má i velké zkušenosti. Kromě působení u extraligového týmu byl také v minulých letech u mládežnických reprezentací, kde pokračuje i nadále, konkrétně u týmu do 18 let. Je otevřený novým trendům, neustále na sobě pracuje, má velký přehled o brankářích, i mladých nejen u nás, ale i v zahraničí. Jsme přesvědčení, že nám může pomoci rozvíjet potenciál brankářů u A-mužstva, stejně jako vytipovávat a pracovat s novými gólmany, kteří by pro A-mužstvo připadali v úvahu. Do složení realizačního týmu našeho A-mužstva dobře zapadá,“ líčí sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček s tím, že Martin Falter bude mít na starosti nejen brankáře A-týmu, ale i mládežnických kategorií.

Dosavadní kouč brankářů Martin Prusek naopak vítkovický klub opouští. „Martinovi jsme nabídli možnost zůstat u nás v klubu v pozici šéftrenéra brankářů mládeže. Naši nabídku ale Martin nepřijal a rozhodl se z klubu odejít. Martinovi děkujeme za spolupráci a přejeme hodně štěstí,“ pokračuje Roman Šimíček.

A tým
2022-2023