Mário Grman prodloužil ve Vítkovicích

Dalším ohlášeným hráčem, který podepsal ve Vítkovicích nový kontrakt je slovenský obránce Mário Grman. Pětadvacetiletý bek se dohodl s vedením ostravského klubu na nové víceleté smlouvě.

Jak už bylo avizováno před několika dny, vedení HC VÍTKOVICE RIDERA pracuje na zajištění kádru na příští sezonu i s přesahem do dalších soutěžních ročníků. Po ohlášení podpisu nového víceletého kontraktu s útočníkem Petrem Chlánem nyní ostravský klub oznamuje další důležitý podpis nové smlouvy.

Na víceletém kontraktu se vedení Vítkovic dohodlo se slovenským obráncem Máriem Grmanem. K podpisu došlo v úterý. „Mário je mladý perspektivní bek, který ale má i řadu zkušeností. Je to slovenský reprezentant a i v dosavadním průběhu sezony odváděl zatím v našem dresu výborné výkony. Proto jsme rádi, že jsme se domluvili na další spolupráci v našem týmu. Přejeme Máriovi, aby se mu v našem dresu dařilo i nadále stejně, jako doposud,“ pochvaluje si sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Pětadvacetiletý rodák ze slovenských Topoľčan je dlouhodobě stálým členem širšího kádru slovenské reprezentace. S národním týmem startoval na květnovém mistrovství světa a nechyběl ani ve výběru trenéra Craiga Ramseye pro první podnik letošní sezony – Německý pohár. Grman poprvé v české nejvyšší soutěži nastupoval už v sezoně 2017/2018, tehdy v dresu Chomutova. Poté působil krátce ve Slovanu Bratislava, hrajícím v té době ruskou nadnárodní KHL. Na tři roky pak zakotvil ve Finsku, nejprve v dresu SaiPa Lappeenranta a pak v celku HPK Hämeenlinna. Byl ve výběru Slovenska pro bronzovou olympiádu, ale ze zdravotních důvodů nakonec na poslední chvíli nemohl startovat. Právě z Finska zamířil letos v létě do Vítkovic. Trenéři mu dali roli především defenzivního zadáka. V modro-bílém dresu dosud odehrál 19 zápasů, asistoval u gólu, v bilanci +/- má +2 a v Radegast Indexu posbíral zatím 61 bodů.

Tabulka A tým 2022/2023

1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101