Majitel klubu Aleš Pavlík k nové aréně: Lepší špičkové centrum než jedna velká hala

Na středeční tiskové konferenci byl představen plán výstavby nového centra ledových sportů v Ostravě, kde svůj nový domov v budoucnu naleznou i hokejisté Vítkovic. Majitel HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík mimo oficiální tiskovou konferenci prozradil, proč padla volba na projekt s arénou s nižší kapacitou, než má současná hala.

Společná tisková konference zástupců statutárního města Ostravy, společnosti VÍTKOVICE ARÉNA a v neposlední řadě také HC VÍTKOVICE RIDERA za účasti primátora města Jana Dohnala, majitele HC VÍTKOVICE RIDERA a viceprezidenta Českého hokeje Aleše Pavlíka, předsedy představenstva VÍTKOVICE ARÉNA Petra Handla, předsedy komise para hokeje Českého hokeje Jiřího Šindlera a místopředsedy Českého krasobruslařského svazu Evžena Milčinského představila projekt, kdy v horizontu pěti až šesti let má v Ostravě vyrůst nové moderní centrum ledových sportů. Svůj domov v něm naleznou hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA, kromě nich také parahokejisté, krasobruslaři a univerzitní hokejisté a další sportovci.

Novinářům i veřejnosti byl představen plán, který dal na základě doporučení rady města Ostravy přednost stavbě nové víceúčelové ledové arény s dalšími ledovými plochami a zázemím pro ledové sporty namísto mnohem nákladnější rekonstrukce stávající OSTRAVAR ARÉNY nebo výstavby jedné vysokokapacitní haly. Středobodem nového moderního centra ledových sportů bude víceúčelová zimní aréna s kapacitou kolem 7 000 až 7 500 diváků.

Proč padla volba na arénu s nižší kapacitou dovysvětlil po oficiální části tiskové konference majitel HC VÍTKOVICE RIDERA a viceprezident Českého hokeje Aleš Pavlík. „Varianty pro stavbu nové ledové arény byly dvě. Buď hala s vyšší kapacitou, ale pouze a jen tato hala, navíc s následnými vysokými náklady spojenými s pronájmem a provozem. Nebo výstavba doopravdy moderního centra ledových sportů s arénou s kapacitou kolem sedmi až sedmi a půl tisíci diváků, ale zároveň s dalšími dvěma a půl ledovými plochami, a především špičkovým a moderním zázemím pro mládežnické hokejové týmy a pro další ledové sporty. Čili zjednodušeně, buď velká, ale hodně drahá hala s vyšší kapacitou, nebo o něco menší hala, ale se špičkovým zázemím nejen pro profesionální sport, ale také pro rozvoj mládeže a dalších sportů. Proto jsem i já sám za sebe a za náš vítkovický klub uvítal tu variantu komplexního sportovního centra, které nemá u nás ani ve střední Evropě obdoby. Pokud chceme vybudovat u nás v Ostravě odpovídající podmínky pro rozvoj hokeje i dalších ledových sportů, musíme myslet i na budoucnost, na to, kde a v jakých podmínkách budeme vychovávat a pracovat s mladými a novými hráči. Já věřím, že to takto zavnímají všichni fanoušci vítkovického hokeje i ostravského sportu, že tahle varianta je několikanásobně výhodnější a lepší, než jedna velká a na provoz nákladná hala.“

Menší aréna navíc s sebou přinese jednoznačně jednu podstatnou výhodu, o které se Aleš Pavlík rovněž zmínil: „Věřím, že v nové aréně dokážeme díky našim skvělým fanouškům vytvořit vynikající atmosféru už jen díky tomu, že bude menší a hlavně primárně hokejová, což je velký rozdíl oproti současnému velkému paláci, který byl v minulosti vystavěn především pro kulturní akce a který bohužel i při nejvyšších návštěvách postrádá hokejovost. V nové aréně to budou mít fandové k ledu a k hokeji co nejblíže a budou tak mít ideální podmínky pro to, aby se stali skutečně tím pomyslným šestým hráčem, který požene domácí a pro hosty vytvoří opravdu nepříjemné prostředí.“

Kompletní záznam tiskové konference k tématu

A tým
2024 Příprava