Lukáš Krenželok se loučí. V kariéře ale pokračuje

Devětatřicetiletý někdejší kapitán a nejzkušenější lídr se loučí. Lukáš Krenželok sice zvažoval konec kariéry, ale nakonec kývnul na novou výzvu. Ve vítkovickém dresu ale pokračovat nebude. A tak se sluší Lukášovi poděkovat za odvedené služby a popřát mu v nové výzvě hodně štěstí.

Útočník a někdejší kapitán Lukáš Krenželok ve výčtu odcházejících hráčů z kádru Vítkovic po sezoně 2022/2023 uveden nebyl. Devětatřicetiletý odchovanec vítkovického hokeje, který má na svém kontě přesně 1 092 extraligových zápasů zvažoval, zda hokej definitivně nepověsí na hřebík. „Já jsem byl bezprostředně po sezoně rozhodnutý, že skončím s kariérou. Už jsem řešil i věci po kariéře, ale pak jsem po dvou týdnech doma začal přemýšlet, jestli přece jenom nepokračovat. Zvlášť, když se mi začaly ozývat týmy z první ligy, že mají zájem. Tak jsem popřemýšlel a rozhodl se, že přece jenom pokračovat budu,“ vypráví Lukáš Krenželok.

S hokejem se neloučí, ale s Vítkovicemi ano. Jeho smlouva skončila s koncem sezony 2022/2023. Nyní se Krenželok, dle svých slov, dohodl s jiným klubem na novém angažmá a nové výzvě.

Po posledním duelu z modro-bílém dresu, tedy po sedmém zápase semifinále s Hradcem Králové, bylo znát, že s ním cloumají emoce. „Ten konec byl pro mě hořký, protože jsme fakt byli blízko finále a mohli jsme to dát. Vítkovice už potřebovaly a potřebují nějakou tu medailičku a já jsem do toho šel, že to je mé poslední play off. Vlastně každý zápas s Hradcem pak mohl být můj poslední… A já se chtěl hodně moc doma rozloučit s medailí. Bohužel se to nepovedlo a je mi to líto nejen kvůli mně, ale především kvůli klubu a kvůli fanouškům, kteří byli celou sezonu vynikající,“ míní nyní.

Ve Vítkovcích s hokejem začínal od nejútlejšího věku. V jejich dresu Lukáš Krenželok naskočil do extraligy a dlouho patřil k základu A-mužstva. Po zisku stříbra v roce 2010 se rozhodl pro změnu prostředí. Odešel do pražské Slavie, z ní se přesunul do Liberce, se kterým v roce 2016 vybojoval mistrovský titul. Pod Ještědem působil Krenželok do roku 2020, poté se vrátil domů do Vítkovic, v jejichž dresu jako nejzkušenější hráč přidal další tři sezony. „Ve Vítkovicích to bylo super. Moc jsem si to tady užil. I když ten začátek byl v covidu a bylo to takové nezvyklé, tak teď ta poslední sezona byla něco neskutečného. Fanoušci na nás chodili, byla super atmosféra, Ostrava žila hokejem. Škoda, že to neskončilo tou medailí nebo ve finále, protože to fakt bylo kousek a ta cesta, která k tomu vede sice může vypadat jednoduše, ale je to strašná dřina a ne každému se to podaří,“ ví devětatřicetiletý hráč.

Kapitán Vítkovic Lukáš Krenželok – 30. kolo Tipsport Extraligy HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec, 22. prosince 2022 v Ostravě.

I když v nové sezoně bude hájit jiné, než vítkovické barvy, zůstane nadále Lukáš Krenželok alespoň v srdci věrný svému mateřskému celku. „Já jsem rodilý Vítkovičák, tady jsem se narodil, tady jsem začal hrát hokej. Vždycky jsem Vítkovicím fandil, a i když teď budu hrát jinde, tak pořád si budu přát, ať se Vítkovicím daří, a ať ten úspěch, který my jsme měli letos nadosah, udělají v té další sezoně,“ vzkazuje.

Také HC VÍTKOVICE RIDERA děkuje Lukáši Krenželokovi za práci, kterou v modro-bílém dresu oblékl. „Osobně za sebe, ale i za klub děkuji Lukášovi za výkony a práci, které pro Vítkovice odvedl na ledě i mimo něj. Naše společné cesty se rozcházejí, ale v dobrém. Přeji Lukášovi, ať se mu v novém angažmá daří, ať mu hlavně drží zdraví a ať je spokojený a dodám jen, že u nás ve Vítkovicích má vždy dveře otevřené,“ říká sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

Lukáš Krenželok

Číslo dresu: 29
Post:
útočník
Narozen:
30. června 1983 v Ostravě
Národnost: CZE
Výška:
187 cm
Váha:
102 kg
Držení hole: