Banner Promo

Lukáš Klok: Vítězství v Jihlavě nás těší, i dvoubodové

Datum publikování:

Obránce Lukáš Klok se vrátil po nemoci a ve dvou utkáních vstřelil dva góly. Jeho trefa v přesilovce na ledě Jihlavy byla klíčová pro to, aby Vítkovičtí konečně letos zdolali nepříjemnou Duklu a také prodloužili své vítězné tažení na devět zápasů v řadě.

Z Jihlavy vezete vítězné dva body. Co vás těší více, že jste prolomili trápení s Duklou, nebo, že jste prodloužili vítěznou sérii?

Těší nás vítězství jako takové. Věděli jsme, jak jsme doteď s Jihlavou hráli. Tady to bylo těsné, doma jsme padli o gól ze závěru utkání. Určitě jsme měli respekt. Ale prodloužili jsme vítěznou sérii. Já jsem byl nemocný, takže to táhli kluci, vyhrávalo se a já jsem rád, že jsem do toho naskočil, nic nezkazil a vyhrává se dál. Máme velkou radost, vítězství nás těší, i dvoubodové.

 

Jihlava vás dokázala připravit o bod. Čím to, že právě ona vám dělá takové potíže?

Těžko říct. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale vždy se hraje hůře proti slabším, nebo tabulkově ne tak vysoko se pohybujícím soupeřům. Je to o něčem jiném, než když hrajete proti nabitému Třinci, nebo Kometě, kteří také hrají jiný hokej. Jihlava nám dvakrát ukázala, že před ní respekt mít musíme. Naštěstí jsme s tím respektem také do utkání šli, ale i se sebevědomím. A to se na ledě potvrdilo.

 

Zápas rozhodovalo až prodloužení, jak bys jej zhodnotil?

V první třetině jsme je jednoznačně přehrávali. Mohli jsme dát více gólů a zápas zlomit na svou stranu. Ve druhé třetině nás zatlačili. Bylo to nahoru dolů. Ve třetí jsme byli zase lepší my, ale nespadlo nám to tam. Oni jsou houževnatí, dohrávají souboje, hrají na protečované kotouče. Je to těžké proti Dukle hrát. Tři body jsme nezískali, ale vyhráli jsme, a to je pro nás klíčové.

 

Už jsi zmínil, že ses vrátil po nemoci. A ve dvou zápasech jsi dvakrát skóroval…

Je to dobré, no (úsměv). Já jsem dal gól Spartě a Oli (Rostislav Olesz) si pak ze mě dělal legraci, že jsem ten gól doma na Prajzské oslavoval a vzal si na to volno a udělal si hezké Vánoce (úsměv). Tak jsem rád, že se mi podařilo vstřelit branku Boleslavi i Jihlavě. Přítelkyně si do mě také v tomto ohledu rýpla, takže jsem rád, že se mi střelecky daří i po té nemoci.

 

V sobotu jdete do dalšího těžkého zápasu. Doma, před asi vyprodaným hledištěm, budete hostit mistrovskou Kometu…

Těšíme se na to hodně. Kometa bude hodně těžký soupeř a je jen dobře, že lidé v Ostravě mají o tenhle zápas zájem. My sami hráči máme problém sehnat nějaké lístky pro rodiny a známé, protože už je opravdu skoro úplně vyprodáno. Jsme rádi, že tenhle zápas táhne, že bude plná hala a věříme, že domácí prostředí bude na naší straně a že se nám bude dařit a uspějeme.

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024
ČPP Aréna, Hradec Králové

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761