Banner Promo

Lukáš Klimeš: Zůstáváme pokorní, bod z venku dobrý

Datum publikování:

Foto: Jan Pavlíček

V Mladé Boleslavi se do brány Vítkovic postavil po čase opět Lukáš Klimeš. Kryl 20 z dvaadvaceti střel a v nájezdech z osmi pokusů pustil za svá záda dva. Ostravská brankářská dvojka začíná dostávat více a více příležitostí a dostává se do tempa.

 

Na ledě Mladé Boleslavi jste prohráli, ale dokázali jste venku opět bodovat. Berete ten bodík?

Bod z venku se určitě každý počítá. Zvlášť, po takovém zápasu, jako byl tenhle. Byl obzvlášť těžký. Ještě pár minut před koncem jsme prohrávali, takže můžeme být i s bodíkem aspoň trošku spokojení. Škoda těch nájezdů, tam jsme byli blízko. Ale zůstáváme pokorní, bod dobrý.

 

Dalo se v nájezdech z pohledu brankáře udělat něco jinak, udělal bys něco jinak?

Dostal jsem dva góly z osmi. Udělat se dalo určitě více. Jeden gól byl trochu smolný, ten druhý, to udělal jejich hráč velice dobře, i když jsem to měl načtené. Škoda, že jsme nedali více gólů my, ale to tak někdy v nájezdech bývá. Jejich gólman chytal velice dobře.

 

Náročný zápas, jak jsi už sám přiznal. Určitě i v prodloužení, kde jste v závěru bránili oslabení tří proti pěti…

Těžký zápas celkově. Nebylo ani tak moc střel, ale na hlavu a na koncentraci to bylo určitě náročné. V prodloužení to kluci výborně ubojovali – Grmo, Miky a Dejko nepustili střelu na bránu, to bylo odbráněné úplně fantasticky. Tam nám tihle tři dali velkou naději na druhý bod, škoda, že to pak nevyšlo.

 

Jak moc ten zápas bolel tebe konkrétně? Po prvním gólu do tebe narazil Roman, při jednom z nájezdů tě do brány srazil Šmerha…

No, možná, že bych měl i nějaké Radegast Index body (pousměje se). Byly tam dvě srážky, ale oboje bylo relativně v pohodě a nic jsem si z toho neodnesl.

 

V poslední době jsi začal dostávat od trenérů více příležitostí, máš radost?

Je to příjemnější, určitě. Radost mám, samozřejmě. Hlavně ale, že jsme udělali nějaké body i se mnou v bráně, takže jsem určitě rád.

 

Pozitivní je, že se díky tomu dostáváš i do tempa, je to tak?

Je to příjemnější, být v bráně jednou za deset dní, než jednou za měsíc. Ale já si nestěžuju. Je to na trenérech a já jsem připravený na svou roli. Aleš se svou sezonou a fazonou… naprosto rozumím všem rozhodnutím.

 

Na druhou stranu před časem jsi dostal příležitost v Plzni a vychytal jsi tam první tříbodové vítězství Vítkovic po šesti letech.

No, já sám jsem to nevěděl, dozvěděl jsem se to až po zápase. A je to určitě fajn. Z Plzně se body vozí těžko a my jsme tam tehdy udělali velice důležité vítězství.

 

Zápasy jdou po sobě v rychlém sledu a vás čeká nyní série pěti domácích zápasů v řadě. Jak vzniká nominace do brány na tato utkání? Víš už, zda a kdy budeš chytat ty a kdy Aleš Stezka, nebo se to dozvíte vždy až těsně před tím daným zápasem?

Dozvídáme se to vždy až den před tím daným zápasem. Vyloženě. Vůbec nemáme nějaký dlouhodobý plán. Jak jsme si řekli už před tripem – jdeme zápas od zápasu a soustředíme se vždy na ten nejbližší zápas.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761