Lukáš Klimeš: První nula? Super, ale důležitější je výhra

Brankáři se ve vítkovickém brankovišti točí v pravidelném rytmu, a tak se dalo předpokládat, že dnes dostane přednost právě Lukáš Klimeš. Ten zastavil všech devětadvacet střel soupeře a ve svém jedenatřicátém zápase ve vítkovickém dresu slaví první čisté konto.

Lukáši, jaké to bylo dnes utkání z pohledu brankáře?

Tak podle mě do toho Boleslav dala dneska všechno, ale to i my. Naštěstí to dopadlo v náš prospěch, ale určitě to nebylo nic jednoduchého. Nemyslím si, že tohle je tým, který patří na poslední místo.

Boleslav dnes neměla vyloženě tutovky, ale ve třetí třetině na tebe vyslala šestnáct střel. Bylo cítit, že chtějí urvat alespoň bod?

Jo, tak po té naší brance asi museli zkusit více střílet, házet všechno na branku. Naštěstí se jim to nepovedlo, a taky hrálo roli to, že až do konce neměli žádnou přesilovku, za což může samozřejmě naše skvělá disciplína.

Ty jsi dnes vychytal první nulu ve vítkovickém dresu, jaké to jsou pocity?

Samozřejmě skvělé pocity. Děkuju fanouškům, se kterými jsem si to užil. Je to moje první nula, takže super a hlavně to byl pro nás důležitý zápas, v podstatě o šest bodů, takže důležitá je samozřejmě výhra.

A tým
2024 Příprava