Lukáš Klimeš podepsal ve Vítkovicích nový víceletý kontrakt

Vítkovický hokejový klub si do budoucna pojistil služby nejlepšího brankáře základní části Tipsport Extraligy uplynulé sezony. Devětadvacetiletý gólman Lukáš Klimeš podepsal v ostravském celku nový víceletý kontrakt.

Nejlepší brankář základní části minulé sezony a český reprezentační gólman Lukáš Klimeš bude nadále oblékat dres Vítkovic, a to nejen v té nejbližší sezoně. Ostravský klub si novým víceletým kontraktem pojistil služby devětadvacetiletého brankáře i do budoucna.

„Myslím, že není potřeba cokoli dodávat. Klimson ukázal v minulé sezoně všem, jak výborným a kvalitním gólmanem je. Skvělými výkony si řekl o post brankářské jedničky u nás, stal se nejlepším brankářem základní části Extraligy a nakonec se probojoval i do reprezentace, kde také odchytal výborná utkání. Je to brankář, na kterém chceme stavět a jsme jenom rádi, že na naši nabídku prodloužení spolupráce a podpisu nového víceletého kontraktu kývnul,“ líčí sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Spokojenost září i ze samotného Lukáše Klimeše. „Mám velkou radost, že jsem spojil svou budoucnost s Vítkovicemi. Jsem obrovsky vděčný za tu příležitost, kterou jsem tady dostal. Chci se za to Vítkovicím odvděčit jenom dobrými výkony, ideálně ještě lepšími, než které jsem předvedl v minulé sezoně. Věřím a doufám, že se nám v nové sezoně podaří týmový úspěch, moc si to přeju a udělám pro to vše, co bude v mých silách,“ hlásí devětadvacetiletý gólman.

Lukáš Klimeš píše možná ještě zajímavější příběh, než jaký předvedl jeho nedávný kolega z vítkovického dresu Aleš Stezka. Brněnský rodák se v mládežnickém věku dostal na hranu A-týmu v Kometě Brno, ale do Extraligy se výrazněji neprosadil. V sezoně 2014/2015 dokonce chytal až ve druhé nejvyšší soutěži v Břeclavi, pak se přes prvoligové celky Třebíč a Přerov propracoval zpět Komety, ale znovu příležitost v Extralize dostával jen sporadicky. V Přerově na sebe upozornil, když se stal nejlepším brankářem Chance Ligy v sezonách 2019 a 2022. Tím si otevřel dveře do Vítkovic, které jej přivedly do dvojice s Alešem Stezkou. Klimeš byl v ročníku 2022/2023 sice brankářskou dvojkou, ale v těžkých zápasech ukázal kvalitu. Byl to on, kdo v semifinále play off za stavu 0:3 na zápasy odvrátil neskutečným výkonem vyřazení Vítkovic a nastartoval mužstvo k vyrovnání série. V uplynulé sezoně si vedle úřadujícího vicemistra Matěje Machovského řekl o post jedničky, vychytal 7 čistých kont ve 40 zápasech a s úspěšností 92,96% se stal nejlepším brankářem základní části Tipsport Extraligy. Po skončení klubové sezony ve Vítkovicích zcela zaslouženě obdržel pozvánku do reprezentace a v rámci přípravy na MS 2024 odchytal v národním týmu 2 zápasy, vychytal výhru nad Německem 4:2 a ve druhém utkání, kterém Češi proti Slovensku v Trenčíně uspěli stejným výsledkem, byl Klimeš vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

LUKÁŠ KLIMEŠ

Číslo dresu: 33
Post:
brankář
Narozen:
14. července 1994 v Brně
Národnost: CZE
Výška:
185 cm
Váha:
91 kg
Držení hole:
levá
Odchovanec:
Kometa Brno
Předchozí kluby:
Kometa Brno (do 2022), Břeclav (2. liga, 2013 – 2015), Havlíčkův Brod (1. liga, 2013/2014), Horácká Slavia Třebíč (1. liga, 2014 – 2016), Přerov (1. liga, 2016 – 2022), HC VÍTKOVICE RIDERA (od 2022)

První zápas v extralize:
První zápas ve Vítkovicích:
27. září 2022
Počet zápasů v extralize:
Počet zápasů ve Vítkovicích:
63 (včetně Spengler Cupu a CHL)
Počet čistých kont v extralize:
Počet čistých kont ve Vítkovicích:
7 (včetně Spengler Cupu a CHL)
(údaje k 1. 5. 2024)

Reprezentace: ČR, A-mužstvo, U17
Dosavadní úspěchy:
Nejlepší procentuální úspěšnost zákroku TELH 2024/2025. Nejlepší brankář první ligy 2019. Nejlepší procentuální úspěšnost zákroku Chance ligy 2021/2022. Nejlepší procentuální úspěšnost zákroku Chance ligy 2019/2020.

A tým
2024 Příprava