Lukáš Klimeš: Nevyhráváme zápasy, kdy jsme lepším týmem

Vítkovický brankář Lukáš Klimeš podal skvělý výkon, za svá záda pustil jediný puk, ale i tak to Vítkovicím na body nestačilo. Jako nejlepšího hráče utkání si novináři k rozhovoru vybrali právě jeho, ale otázkami jej rozhodně nešetřili.

Co dnes chybělo k tomu, aby zvítězily Vítkovice?

Góly samozřejmě. Šancí byla hromada, v první a ve druhé třetině bych řekl, že jsme měli jasně navrch. Potřebovali jsme odskočit, což se nestalo.

Je to největší bolest Vítkovic?

Byly zápasy, kdy jsme branky dali a stejně jsme prohráli. Vždycky se to nějak sejde, že tomu něco chybí a dneska to byly ty góly. Nedali jsme žádný, a to se nedá vyhrát.

Sedá to na vás nějak?

To je těžká otázka. My se snažíme pracovat pořád stejně, na tréninku si myslím, že všichni dělají maximum. Asi to tak ve sportu je, nebo těžko říct. Prostě teď jsme nevyhráli zápasy, které jsme měli, i z pohledu toho, že jsme byli lepším týmem a stojí nás to hromadu bodů.

Jak jsi viděl tu gólovou situaci?

Ta střela byla lehce tečovaná. Odrazila se od tyče do mé nohy a já už jsem na puk nedosáhl.

Jak z této situace ven? Pokud Kladno zvítězí, spadnou Vítkovice na poslední příčku.

To já nedokážu říct, nebo posoudit. To je otázka asi pro někoho jiného.

Vnímáte, že můžete hrát v podstatě za trenéry, když klesáte tabulkou?

Zase, to není absolutně otázka na mně. My hrajeme jak každý za sebe, za tým, za Vítkovice, za trenéry, ale musíme lépe.

Ve středu vás čeká Champions Hockey League, je to výhoda, že si možná trochu odpočinete od Extraligy?

Nevím, samozřejmě můžeme tam hrát možná uvolněněji, dát nějaké branky a přenést to do pátečního zápasu, ale opravdu nedokážu říct.

A tým
2024 Příprava