Lukáš Klimeš: Bez gólů nemůžeme vyhrát, ale na ledě jsme nic nevypustili

Lukáš Klimeš dochytal páteční utkání s Třincem, a tak i přes zranění Matěje Machovského nebylo překvapením, že se proti Pardubicím do branky postavil právě on. Jenže ani devětadvacet zákroků vítkovického brankáře a více než třicítka zblokovaných střel hráčů v poli k zisku důležitých bodů nevedlo.

Lukáši, zkus nejprve stručně zhodnotit dnešní utkání, které bylo hodně vyrovnané.

Byla to taková bitva. Řekl bych, že my v této situaci moc na krásu hrát nemůžeme. My jsme se o tom bavili už před zápasem, že musíme hrát jednoduše, dobře v defenzivě a zkusit to nějak umlátit, protože Pardubice jsou v laufu a myslím, že dneska tomu nechybělo moc.

Jaká byla nálada v kabině před zápasem, ve kterém vám chybělo vlastně devět hráčů základní sestavy?

Nechci říkat, že nálada je dobrá. Porážky se kupí, není to příjemné, ale jsme pozitivně naladěni, a že jsou nějaké ztráty? My se nevymlouváme.

Ve tvém brankovišti to dnes docela jiskřilo, jak jsi viděl ty souboje?

Tak ten gól co neuznali, jsem si byl na devadesát procent jistý, že ten gól nemůže platit, protože jsem byl vytlačený úplně mimo pozici. Ve třetí třetině tam byla situace, kdy mi rozhodčí řekl, že tam pardubického hráče natlačil náš bek, takže taky nevím, jak to doopravdy bylo.

Bylo těžké řešit tyto situace? Pardubice hodně nahazují puky a i ve dvojici se snaží tečovat či dorážet.

Po první třetině jsme se taky k tomu vrátili, že všechno co letí na bránu, tak tam mají velké kluky, kteří skvěle tečují, takže řekl bych, že od druhé třetiny si na to naši obránci dávali větší pozor a už tam toho asi tolik nebylo. Jsou v tom nebezpeční.

Začíná reprezentační přestávka, kterou asi vítáte pro doléčení, je to tak?

Jo, je nás tam hodně nemocných a zraněných. Příští týden máme zápas Ligy mistrů, na který bychom chtěli být už nějakým způsobem skoro v plné sestavě.

Co říkáte na diváky, kteří i přesto, že se týmu aktuálně nedaří, chodí v docela hojném počtu?

Samozřejmě divákům děkujeme. Já myslím, že dneska nám nemůžou nic vytknout. Samozřejmě nedali jsme ani jeden gól, což nemůžeme vyhrát, ale soudný divák musí uznat, že jsme nic nevypustili.

Co říkáš na obětavost hráčů, ti dnes předvedli celou řadu zblokovaných střel?

Já si tam vybavuju asi pět nebo šest situací, kdy kdyby ten puk prošel, nevím, jak by to dopadlo. Klobouk dolů před klukama, musím jim poděkovat. Těch gólů mohlo být asi více, kdyby takhle nebojovali.

Dnes to na body nestačilo, nicméně předvedli jste velmi bojovný výkon i v osekané sestavě. Je to něco, od čeho se můžete odrazit?

Musí. Jak jsem říkal, kdo to dneska viděl, tak nemůže říct, že jsme něco vypustili a nebojovali. Pardubice jsou prostě v laufu, daly jeden gól, který jsem se bavil s Robertem Říčkou, že mu to dokonce sjelo, takže smolný. Všechny ty situace teď jdou proti nám, musíme se z toho dostat. Snad nám ta pauza pomůže.

A tým
2024 Příprava