Kvapil: Vypadá to, že tým bude skvělý

Další posilou našeho týmu je třiadvacetiletý útočník Marek Kvapil, který poslední čtyři roky strávil v Zámoří. Tvořivý hráč podepsal včera smlouvu na dva roky a věří, že s týmem vybojuje nějaký úspěch.

Na úvod se zeptám stejně jako všech nových hráčů v týmu. Proč Vítkovice?

Oslovily mě a nabídly slušné podmínky. Navíc to vypadá, že tady budeme mít skvělý tým a budeme schopni udělat nějaké úspěchy. Takže jsem se rozhodl pro ně. Vypadá to jako slušná šance i pro mě osobně.

Českých fanouškům nejsi moc známý. Kde všude jsi hrával?

Od patnácti jsem byl na Slavii, pak jsem odešel na rok do AHL a potom jsem podepsal kontrakt s Tampou Bay. Měl jMarek Kvapil - Foto: Petr Kotalasem tam smlouvu na tři roky a celou dobu jsem hrál na farmě. V NHL jsem odehrál pár předsezonních zápasů, ale v soutěži jsem nedostal šanci. Vypadalo to, že v Tampě si nezahraji. Měl jsem sice ještě nabídku z jednoho týmu NHL, ale tam jsem měl mít dvoucestnou smlouvu a to jsem nechtěl. Rozhodl jsem se, že budu raději hrát doma.

Na farmě jsi už tedy zůstávat nechtěl?

Nechtěl, moc mi to tam nesedělo. Je to jiný styl a zdá se mi, že tam Evropany moc nemusí. Raději mají ten kanadský styl, kdy se hráči srážejí. Chtěli to i po mně. Snažil jsem se to dělat, ale pořád trenér nebyl spokojený, pořád to nebylo dost dobrý. Takže to nemělo cenu.

Navíc s přibývajícím věkem je asi stále těžší se na farmě prosadit.

Je to pravda. Preferují mladé kluky a byl to i můj případ. První rok jsem hrál hodně, dařilo se mi, druhý rok jsem dostával méně šancí a ten poslední skoro vůbec žádnou. Takže to šlo dolů kopcem a strávit tam další rok by už nemělo cenu.

Nestraší tě, že Vítkovice se v posledních dvou letech nedostaly do play off?

To rozhodně ne. Už je vhodná doba, abychom se tam dostali. Vypadá to, že tým je slušný a snad bychom s tím neměli mít problémy. Nechci to zakřiknout. Budeme poctivě makat a šance na play off je veliká.

A na závěr. Co od tebe fanoušci mohou čekat?

Jsem docela dobrý bruslař a spíše nahráváč. Umím samozřejmě dávat i branky, ale spíše jsem takový tvořivý typ. Snad to fanouškům ukáži.

Marek Kvapil

narozen: 5. ledna 1985

výška/váha: 178 cm/78 kg

post: levé křídlo

držení hole: levé

zápasy/góly v extralize: 11/0

zápasy/góly v play off: 2/1

předchozí působiště: Slavia Praha (2001–2004), Kometa Brno (2003/2004), Slavia Praha (2004/2005), Saginaw Spirit (OHL, 2004/2005), Springfield Falcons (AHL, 2005–2007), Johnstown Chiefs (ECHL, 2006/2007), Norfolk Admirals (AHL, 2007/2008), Mississippi Sea Wolves (ECHL, 2007/2008), Vítkovice (2008-??).