Banner Promo

Konečně normální výkon, komentuje své čisté konto Matěj Machovský

Datum publikování:

Brankář Matěj Machovský se po téměř třech týdnech vrátil mezi tři tyče a bezchybným výkonem byl základním kamenem vítkovického úspěchu na ledě německého vicemistra z Ingolstadtu. Nutno podotknout, že čisté konto se nerodilo lehce a Machovský zapsal třiatřicet zákroků.

Matěji, dnes jsi udržel čisté konto. Předpokládám, že převládají pocity radosti a štěstí, je to tak?

Teďka ano. Poslední dobou to bylo smutné a moc jsem se do branky nepodíval, takže jsem rád, že jsem dostal šanci. Kluci mi pomohli a vyhráli jsme.

Byl to podle tebe takový zápas, který po ne příliš povedeném období hráče nakopne kupředu?

Bezpochyby. Těžko se do toho dostává, když člověk delší dobu nechytá. Dneska to bylo o klucích, kteří mě podrželi a nedovolili jim větší šance, o to lépe se celý zápas tahal.

Jaký to byl tedy zápas z tvého osobního pohledu?

Z mého pohledu? Ono to nevypadlo, nebo trenéři to možná vidí malinko jinak, ale z mého pohledu jsme hráli vzadu v klidu, že oni opravdu neměli velké šance, takže z mé strany to nebylo hektické a to mi pomohlo.

Kam bys Ingolstadt zařadil v porovnání s ostatními soupeři, na které jste v CHL narazili?

Těžko říct, já jsem na tabulku nekoukal, nevím, jak na tom oni jsou a co pro ně tento zápas znamenal. Určitě je to kvalitní tým z německé ligy, ale určitě Švýcaři jsou o dost silnější.

Dnes se hrálo o postup do dalších bojů v Champions Hockey League. Vy jste jej potvrdili výhrou 5:0, takže z toho pohledu je mise splněna, je to tak?

Já myslím, že určitě. Aby se to pojistilo, museli jsme vyhrát, kdyby to bylo 1:0, je to jedno. Vyhráli jsme a jsme spokojení.

Ostrava je od Ingolstadtu poměrně vzdálená, ale i přesto tady bylo docela dost vítkovických fanoušků. Co říkáš na jejich podporu?

Překvapilo mě to. Bavili jsme se o tom s Klimsonem, že tady přijelo strašně moc lidí, i když je všední den. Ceníme si toho, ta podpora je důležitá a byla slyšet. Já jsem rád, že se nám před nimi podařilo předvést z mé strany konečně nějaký normální výkon.

V posledních čtyřech utkáních jste ztratili pouze jeden bod doma proti Bielu. Co to vypovídá o aktuálním rozpoložení Vítkovic?

Já si myslím, že přišel takový ten kopanec a všichni si uvědomili, že to není na dobré cestě. Celý tým se semkl, kvalita v něm je. Musíme táhnout za jeden provaz a bude to dobré.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761