Banner Promo

Kádr A-týmu opouští osm hráčů

Datum publikování:

Foto: Ilustrační fotografie. Petr Kotala

Kádr HC VÍTKOVICE RIDERA opouští po sezoně 2023/2024 sedm hráčů, kterým skončily jejich kontrakty. Na odchodu z ostravského klubu je také Dominik Lakatoš, který byl uvolněn na hostování do jiného extraligového klubu za finanční náhradu.

Sedmi hráčům dosavadního kádru A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA vypršely s koncem sezony 2023/2024 kontrakty a dále s nimi klub nepočítá. Konkrétně jde o obránce Vojtěcha Zeleňáka, Radka Jeřábka, Jakuba Stehlíka a útočníky Romana Půčka, Rastislava Deje a Jakuba Kotalu. Petr Fridrich se rozhodl i přes několik nadstandartních nabídek, že to zkusí jinde a také o Dominika Lakatoše, který byl klubem uvolněn na hostování.

„Všem odcházejícím hráčům bych za sebe i za celý klub chtěl předně poděkovat za odvedené služby a přejeme jim hodně zdraví a úspěchů jak ve sportovním, tak v osobním životě,“ vzkázal odcházejícím hráčům sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

 

Dominik Lakatoš odchází na dvouleté hostování

Cesty HC VÍTKOVICE RIDERA a Dominika Lakatoše se pro příští dvě sezony rozcházejí. Šestadvacetiletého útočníka zapůjčil ostravský klub za finanční náhradu na dva roky do jiného extraligového klubu. Zmíněný klub příchod Lakatoše oznámí sám, proto ostravský klub nezveřejní konkrétní jméno. Hráčská práva nadále zůstávají ve Vítkovicích. „Po sezení nás všech jsme usoudili, že je nyní nejlepší naši spolupráci na nějaký čas přerušit. Proto jsme kývli na návrh jiného extraligového klubu, do kterého jsme Dominka uvolnili na hostování na dva roky za zajímavou finanční náhradu. Jedná se z naší strany o korektní rozchod na dva roky. Dominikovi děkujeme za služby, které u nás v předchozích sezonách odvedl a zároveň mu přejeme hodně štěstí a zdraví. I když se naše cesty nyní na nějaký čas rozcházejí, může se v budoucnu stát, že se zase protnou,“ zmínil Roman Šimíček.

Dominik Lakatoš má za sebou ve Vítkovicích dvě působení, přerušená krátkým zahraničním angažmá. Poprvé se do Ostravy přesunul v roce 2019 z prakticky mateřského Liberce, odehrál zde dvě kompletní sezony 2019/2020 a 2020/2021. Poté kývnul na nabídku z finské nejvyšší soutěže a zamířil do celku SaiPa. V Lappeenrantě vydržel do podzimu a za SaiPu odehrál 15 utkání. Následně se rozhodl pro návrat do Česka a jeho kroky vedly opět do Vítkovic, ve kterých dokončil zmíněný ročník 2021/2022 a přidal k němu i další dvě sezony 22/23 a 23/24. Celkem v modro-bílém dresu HC VÍTKOVICE RIDERA odehrál někdejší mistr Extraligy z roku 2016 260 utkání, v nich vstřelil celkem 87 branek a od února 2022 nesl na dresu kapitánské céčko.

 

Petr Fridrich nabídku neakceptoval, míří mimo mateřský klub

Na odchodu z Vítkovic je poprvé ve své kariéře třiadvacetiletý ostravský rodák Petr Fridrich. „Odchod Friga nás samozřejmě mrzí, protože je to náš odchovanec a s těmi se nikdy neloučíme snadno. Frigovi u nás letos končila smlouva, od srpna jsme s ním a agenty vyjednávali o prodloužení, ale nedohodli jsme se. Troufnu si říct, že naše nabídky byly hodně atraktivní, ale bohužel jsme se pak po sezoně dozvěděli, že zhruba už od podzimu je domluvený na angažmá v jiném extraligovém klubu, kterému dal přednost před mateřským klubem. Samozřejmě i Frigovi děkujeme a přejeme mu hodně štěstí,“ zmínil sportovní ředitel Vítkovic.

 

Petr Fridrich, jak už bylo zmíněno, je odchovancem vítkovického hokeje a dosud oblékal pouze modro-bílý dres, s výjimkami střídavých startů v tehdy prvoligových Havířově a Šumperku. Celkem za Vítkovice odehrál v naší nejvyšší soutěži 224 zápasů, vstřelil 37 branek.

 

Loučí se i Rastislav Dej

Vítkovický dres v nové sezoně nebude oblékat ani slovenský forvard Rastislav Dej. „Dejko patřil ke stálicím naší kabiny, byl tady sedm sezon a za tuhle věrnost i za všechno, co během těch let pro Vítkovice udělal si zaslouží obrovský dík. I takový je ale hokejový život a naše cesty se rozcházejí. Já věřím, že ale můžu mluvit nejen za klub, ale i za všechny naše fanoušky, když vzkážu Dejkovi jen to nejlepší a hodně zdraví a úspěchů do budoucna a ještě jednou díky za všechno, co pro vítkovický hokej udělal,“ zdůraznil Roman Šimíček.

Rastislav Dej přišel do Vítkovic na jaře 2017 a vydržel zde nepřetržitě sedm sezon, což z něj dělalo v aktuálním kádru služebně nejstaršího hráče. Pětatřicetiletý rodák z Povážské Bystrice odehrál za Vítkovice 358 extraligových utkání, v nich nastřílel 41 branek. Celkem v české nejvyšší soutěži odehrál 885 zápasů, což z něj činí rekordmana mezi zahraničními hráči v naší tuzemské elitní soutěži.

 

Zmínění hráči jsou prvními ohlášenými změnami v kádru Vítkovic pro nadcházející sezonu 2024/2025. Ostravané již v posezonním hodnocení nastínili prostřednictvím sportovního ředitele Romana Šimíčka i příchody. Prvním veřejně oznámeným příchodem je třiadvacetiletý útočník Jan Bambula, který do Vítkovic míří z Olomouce.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761