Juraj Mikuš vládne asistentům: Sleduju spíš týmové body, snažíme se o týmový úspěch

Foto: Petr Kotala

Juraj Mikuš je další z posil, které se v této sezoně Vítkovicím vydařily. Slovenský zkušený obránce sice na svůj první gól v modro-bílém dresu ještě čeká, ale se 13 brankovými asistencemi vévodí tabulce nahrávačů celé extraligy! Zdůrazněme, že z pozice beka!

Juraji, aktuálně vedeš z pozice obránce statistiku nahrávačů celé extraligy. Prožíváš tento fakt nějak?

Nějak zvlášť ani ne. Moc to nesleduju. Spíš sleduji týmové body v tabulce. Přece jen se snažíme o nějaký týmový výsledek a individuální body jsou druhořadé. Osobně jsem velmi rád, že se nám daří všem, jako mužstvu a třeba tenhle zápas s Libercem nám opravdu vyšel.

Asistoval jsi už u 13 branek, na gól čekáš. S Libercem to už vypadalo, že ses trefil, ale nakonec po korekci byla přiznána teč Marku Kalusovi. Nemrzí tě to trochu? Viděl jsi tu teč?

Tu teč jsem neviděl. Měli jsme za úkol střílet nahoru a já jsem tam trochu místa viděl, takže jsem to vystřelil. Ale tak mi osobně je jedno, kdo ty góly dá, hlavně, že tam napadaly a že jsme si z toho zápasu odnesli tři body.

Velká část tvých gólových asistencí se rodila zatím v přesilovkách, kde hrajete společně s Peterem Muellerem, Dominikem Lakatošem, vlastně i s Robertsem Bukartsem. To je velká palebná síla, co říkáš?

Je. Ale myslím, že každý mančaft má ve své první přesilovce nalevo, napravo ty nejlepší hráče. Ostrostřelce výborné. Takže moje úloha je dávat všem hráčům puky stejně, tak aby z toho byli schopní skórovat. Ne, dívat se, kdo tam stojí, nedávat to jen na Petera a Dominika.

Jsi ve Vítkovicích jako nový hráč, ale od začátku sbíráš pravidelně body, jsi hodně platným hráčem v defenzivě a vlastně i v ofenzivě. To je jistě start v novém působišti o to snazší, nemyslíš?

Určitě ano. Ale jsem v tomto směru rád třeba i za Willieho Raskoba, který je tady taky nový a teď ve dvou zápasech po sobě dal gól. Už bylo na čase, protože moc těch gólů od nás obránců zatím nepřicházelo.

Dva zápasy o víkendu jste hráli doma, teď vás zase čekají dva zápasy po sobě venku – na Spartě a v Plzni. Myslíš, že budete muset nějak změnit herní styl, nebo se budete snažit hrát stejně jako doma, kde jste teď vytěžili plný počet šesti bodů?

My hrajeme a plníme herní styl, jaký nám určí trenér. Hrajeme podle toho. Takže jestli je třeba něco změnit, to nám určí on. Na nás už bude jen to dodržet a poslouchat pokyny.

A tým
2024 Příprava