Juraj Mikuš: Připravuji se individuálně, ale s týmem se potkávám

Slovenský zkušený zadák Juraj Mikuš polyká tréninkové dávky v rámci letní přípravy sám. Ve vítkovickém dresu ale pokračuje i nadále a není důvod spekulovat o opaku. Nositel kapitánského céčka ze závěru minulé sezony je v pravidelném kontaktu s týmem a těší se na společné soustředění v Tatrách, kde nebude chybět.

Většina A-týmu nastoupila minulý týden do společné letní přípravy. Jak jsi na tom, Juraji, konkrétně ty?

Já mám i pro tuto sezonu individuální přípravu, takže trénuju sám. Jsem na to zvyklý, takže jsem rád, že i letos můžu individuální přípravu mít. Já jsem osobně začal s tréninky o týden dříve, než tým. Připravuji se tady v Ostravě, protože děti tady chodí do školy, do školky, žena tady pracuje, takže je pro nás příjemnější a pohodlnější být i přes léto tady, kde jsme doma.

Během tréninků se ale občas potkáváš i s týmem, je to tak?

Ano, chodím do posilovny Colliery, kde se potkávám i s týmem. Sice mám svůj tréninkový plán, ale s kluky se potkávám. Před dvěma týdny jsem byl s týmem dvakrát i na testech, takže i když se připravuji sám, v kontaktu jsem.

Jak to probíhá u hráče, který má individuální přípravu? Zajisté konzultuješ tréninky s týmovými trenéry, především kondičním koučem, že?

Ano. Já mám svého kondičního trenéra Petra Mocka, který mi tréninky připravuje. On je v pravidelném kontaktu s vítkovickým kondičním trenérem Tomášem Bystroněm, takže konzultují spolu a probírají vše tak, abych byl na sezonu připraven co nejlépe, a to i s ohledem na to, co absolvuje tým na společné přípravě. Komunikace probíhá, jsem pod dohledem (pousměje se).

Středobodem suché letní přípravy je soustředění na Slovensku. Toho se zúčastníš?

Ano, samozřejmě. Tak to mám vždy, že sice mám letní přípravu individuální, ale na soustředění jedu společně s týmem. I letos. Já už jsem hovořil s trenéry a domluvili jsme se, že pojedu s týmem už z Ostravy autobusem do Tater.

Těšíš se na přípravu na Slovensku?

I když se připravuji v Ostravě, tak na víkend jezdíme na Slovensko. Do Trenčína to není daleko. Ale samozřejmě, do Tater se těším, i když vím, že nás tam čeká pořádná makačka. Věřím, že si to tam užijeme i přes tu dřinu, kterou budeme muset absolvovat a zvládnout.

V týmu jsou nové tváře, měl jsi možnost se s novými hráči už potkat, seznámit?

Ano, tak tím, že se s týmem potkávám třeba v té zmíněné posilovně, tak už jsem měl možnost se potkat i s novými hráči. Všechno to jsou poctiví kluci a věřím, že rychle zapadnou do týmu a vytvoříme dobrou partu.

Aktuálně probíhá mistrovství světa v Ostravě, slovenská reprezentace tady hraje a ty jsi zůstal na tréninky v Ostravě, takže ideální příležitost jít podpořit krajany do hlediště vítkovické domácí arény, nemyslíš?

Určitě ano, ale abych pravdu přiznal, já jsem na zápasech v hale přímo ještě nebyl a myslím, že ani nepůjdu. Nechci zabírat místo fanouškům, kteří se na mistrovství těší a připravují celý rok a je to pro ně zážitek být přímo na stadioně a naživo si užít tu atmosféru. Já se dívám doma. Třeba výhru nad Američany jsem si užil, to bylo skvělé.

A tým
2024 Příprava