Juraj Mikuš je připraven na svou roli ve Vítkovicích

Asi nejzvučnější posilou dosavadního mezisezonního období Vítkovic je obránce Juraj Mikuš. Slovenský zkušený zadák přišel do Ostravy z Pardubic a i v modro-bílém dresu očekává úspěšnou sezonu.

Třiatřicetiletý rodák z Trenčína Juraj Mikuš měl v pondělí při prvním tréninku letní přípravy možnost seznámit se s většinou svých nových spoluhráčů ve Vítkovicích.

„Do Vítkovic přicházím určitě s očekáváním toho, že tady budu mít dobrou a úspěšnou sezonu. Vítkovice jsem minulý rok sledoval a byly nepříjemným soupeřem. Doufám, že i v nadcházející sezoně budeme pro ostatní minimálně stejně nepříjemným oponentem a že budeme minimálně stejně úspěšní, jako byl tým v minulé sezoně,“ říká nová vítkovická akvizice.

Do Ostravy zamířil Mikuš z Pardubic, kde působil poslední tři roky. Dynamu pomáhal se záchranou v nejvyšší soutěži, stejně, jako byl základním kamenem obrany nového týmu, jenž měl minimálně v uplynulé sezoně za úkol vrátit východočeský klub mezi nejlepší celky extraligy. Přestože Mikuš nosil na dresu „áčko“ asistenta kapitána a byl druhým nejproduktivnějším bekem mužstva, Dynamo se s ním v dubnu rozloučilo. „Už tam o mě nebyl zájem, takže bylo na čase zvednout kotvy a jít někam dál. Já jsem rád, že se ozvaly Vítkovice a že budu moci pokračovat v české extralize,“ vypráví sám třiatřicetiletý bek.

Zájem o jeho služby neprojevily jen Vítkovice, nicméně byl to právě ostravský celek, kterému nedávný slovenský reprezentant, který si zahrál jak na mistrovství světa, tak na olympiádě, dal přednost. „Měl jsem i jiné nabídky, ale Vítkovice byly nejrazantnější. Jednání bylo velmi rychlé, korektní a jsem rád, že jsem právě tady ve Vítkovicích.“

Už od Mikušova příchodu se trenérský štáb Vítkovic netají tím, že má v plánu dát zkušenému slovenskému zadákovi jednu z klíčových rolí v defenzivě. Na tuto pozici je ale odchovanec trenčínské Dukly připraven. „Ve své kariéře jsem měl už asi všechny úlohy a role v týmech, takže už jsem si ledaco vyzkoušel. V posledních letech jsem hrál jak přesilovky, tak oslabení, takže si myslím, že nebudu mít problém. Čím více prostoru dostanu, tím budu radši,“ těší se Mikuš, který kromě Pardubic působil i v Kometě Brno, delší čas působil i ve Spartě, se kterou získal extraligové stříbro a v neposlední řadě také bojoval o titul v KHL v dresu někdejšího týmu Lev Praha.

6HC ŠKODA PLZEŇ5624591891
7Bílí Tygři Liberec5625382089