Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Juraj Mikuš je připraven na svou roli ve Vítkovicích

Datum publikování:

Asi nejzvučnější posilou dosavadního mezisezonního období Vítkovic je obránce Juraj Mikuš. Slovenský zkušený zadák přišel do Ostravy z Pardubic a i v modro-bílém dresu očekává úspěšnou sezonu.

Třiatřicetiletý rodák z Trenčína Juraj Mikuš měl v pondělí při prvním tréninku letní přípravy možnost seznámit se s většinou svých nových spoluhráčů ve Vítkovicích.

„Do Vítkovic přicházím určitě s očekáváním toho, že tady budu mít dobrou a úspěšnou sezonu. Vítkovice jsem minulý rok sledoval a byly nepříjemným soupeřem. Doufám, že i v nadcházející sezoně budeme pro ostatní minimálně stejně nepříjemným oponentem a že budeme minimálně stejně úspěšní, jako byl tým v minulé sezoně,“ říká nová vítkovická akvizice.

Do Ostravy zamířil Mikuš z Pardubic, kde působil poslední tři roky. Dynamu pomáhal se záchranou v nejvyšší soutěži, stejně, jako byl základním kamenem obrany nového týmu, jenž měl minimálně v uplynulé sezoně za úkol vrátit východočeský klub mezi nejlepší celky extraligy. Přestože Mikuš nosil na dresu „áčko“ asistenta kapitána a byl druhým nejproduktivnějším bekem mužstva, Dynamo se s ním v dubnu rozloučilo. „Už tam o mě nebyl zájem, takže bylo na čase zvednout kotvy a jít někam dál. Já jsem rád, že se ozvaly Vítkovice a že budu moci pokračovat v české extralize,“ vypráví sám třiatřicetiletý bek.

 

Zájem o jeho služby neprojevily jen Vítkovice, nicméně byl to právě ostravský celek, kterému nedávný slovenský reprezentant, který si zahrál jak na mistrovství světa, tak na olympiádě, dal přednost. „Měl jsem i jiné nabídky, ale Vítkovice byly nejrazantnější. Jednání bylo velmi rychlé, korektní a jsem rád, že jsem právě tady ve Vítkovicích.“

Už od Mikušova příchodu se trenérský štáb Vítkovic netají tím, že má v plánu dát zkušenému slovenskému zadákovi jednu z klíčových rolí v defenzivě. Na tuto pozici je ale odchovanec trenčínské Dukly připraven. „Ve své kariéře jsem měl už asi všechny úlohy a role v týmech, takže už jsem si ledaco vyzkoušel. V posledních letech jsem hrál jak přesilovky, tak oslabení, takže si myslím, že nebudu mít problém. Čím více prostoru dostanu, tím budu radši,“ těší se Mikuš, který kromě Pardubic působil i v Kometě Brno, delší čas působil i ve Spartě, se kterou získal extraligové stříbro a v neposlední řadě také bojoval o titul v KHL v dresu někdejšího týmu Lev Praha.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >