Juniorku čeká první velká předsezonní konfrontace – OSTRAVA HOCKEY CUP 2021

Desátý ročník domácího juniorského turnaje pro Vítkovice je tady. Po roční pauze se na scénu vrací Ostrava Hockey Cup, opět v mezinárodním složení. Přijedou týmy ze čtyř zemí a účast ozdobí reprezentace Francie do 20 let.

V minulé sezoně se kvůli covidové situaci a problémům s cestováním nepodařilo tradiční Ostrava Hockey Cup uspořádat. Desátý ročník mezinárodního juniorského turnaje, který pořádá HC VÍTKOVICE RIDERA, se tak o slovo hlásí až letos.

Edice 2021 bude opět čítat zajímavé mezinárodní pole. Šest týmů z pěti zemí. Kromě domácích Vítkovic bude Česko reprezentovat ještě Dukla Jihlava. Ze Slovenska přijede výběr HK Nitra, z Německa Schwenninger Wild Wings, dále se účastní reprezentační výběry Polska do 20 let a Francie do 20 let.

Pro vítkovický tým trenéra Pavla Trnky to bude první velká konfrontace před startem nové sezony. Junioři ostravského klubu zatím odehráli jedno přípravné utkání s Třincem, druhý odvetný zápas s Oceláři byl v minulém týdnu z technických důvodů zrušen.

Ostrava Hockey Cup 2021 je finančně podporován městským obvodem Vítkovice. Hraje se od pátku do neděle se čtvrteční předehrávkou. Šest týmů je rozděleno do dvou skupin po třech. Mužstva navzájem nejdříve odehrají utkání v rámci skupiny a následně podle klíče A3 – B3, A2 – B2 a A1 – B1 spolu odehrají nadstavbovou část o umístění.

Obhájcem prvenství z roku 2019 je slovenská Nitra. Tým vedený populárním exvítkovickým hráčem Jurajem Štefankou před dvěma lety vypálil rybník všem favoritům a ve slovenském finále rozstřílel Košice 7:3. Letos ale mohou být karty zamíchány úplně jinak. Francouzská „dvacítka“ je v Ostravě už od začátku týdne a absolvuje zde přípravný kemp, jehož je Ostrava Hockey Cup vyvrcholením. Ambiciózní Jihlava chce dokázat, že patří mezi nejlepší týmy juniorské soutěže u nás. Zuby na domácí úspěch by si rádi brousili i Vítkovičtí. Německý Schwenningen je neznámou, ale mezinárodní složení trenérského štábu je příslibem bojovnosti a také rozličných hokejových přístupů. Polská reprezentace patří tradičně k silným hráčům na juniorském turnaji. Kdo ovládne letošní ročník Ostrava Hockey Cupu bude známo v neděli 15. srpna po 15. hodině.

A tým
2024 Příprava