Junioři v Jihlavě neuspěli, Dukla zpečetila postup

Předčasně se se sezonou loučí celek juniorů Vítkovic. Modro-bílí nestačili ve čtvrtfinále DHL Extraligy na Jihlavu a vypadli s ní ve třech zápasech. V sobotním třetím utkání sahali po dramatizaci, ale Dukla je přetlačila a otevřela si cestu do semifinále.

Pro vítkovické juniory to nebylo vůbec snadné. První dva zápasy na ostravském ledě urvala Jihlava díky skvělému brankáři Maláčovi a také díky větší dravosti. Dukla neměla před sérií co ztratit, zatímco Vítkovičtí, jako druhý celek základní části, byli fasováni do role favorita. Po porážkách 1:2 a 1:4 mířili modro-bílí do Jihlavy, aby odvraceli vyřazení a konec sezony.

Třetí zápas se měl stát ostravskou záležitostí a vše tomu také následovalo. Ve 4. minutě otevřel skóre hostující Glas a v 7. minutě jej následova Slusarczyk. Ostravané rychle vedli 2:0 a měli možnost odvrátit první mečbol jihlavského soupeře, navíc na jeho ledě. Jenže Horáci, hnáni vidinou senzačního úspěchu, zabrali. Ve 12. minutě snížil Pavelec. Vedení modro-bílých vydrželo do poloviny utkání. Pak srovnal Chvátal. Nerozhodný stav pokračoval do 47. minuty, dělovkou poslal Vandas Duklu do vedení a definitivně tím srazil vítkovické juniory do kolen. Snaha v závěru byla vidět, ale znovu exceloval brankář Maláč. Ostravané zkusili hru bez brankáře, tlak měli, ale srovnat nedokázali, dvacet sekund před třetí sirénou trefil prázdnou bránu domácí Vovsík, uzavřel výsledek zápasu na 4:2 a poslal Jihlavu definitivně do semifinále DHL Extraligy.

Pro svěřence trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka skončila sezona předčasně. Vypadli 0:3 na zápasy ve čtvrtfinále, přestože základní část měli výbornou. Vítkovice nastupovaly v letošní sezoně s nejmladší soupiskou ze všech účastníků DHL Extraligy juniorů a řada nováčků v kategorii U20 ukázala, že se v nich skrývá potenciál. Druhé místo a 99 bodů po základní části je toho důkazem. Škoda, že play off nevyšlo.

Vyřazením juniorů tak oba týmy vítkovické akademie již mají po sezoně, dorost vypadl před dvěma týdny v souboji s pražskou Spartou.

3:0

Branky: 12. D. Pavelec (Matějíček, Vovsík), 31. Chvátal (Klapica, Jungwirth), 47. Vandas (Chvátal, Straka), 60. Vovsík – 4. Glas (Krejsa), 7. Slusarczyk (Chaloupka). Rozhodčí: Micka, Valda – Horažďovský, Roupec. Vyloučení: 3:7, navíc Menšík (JIH) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 190 (vyprodáno). Střely na branku: 38:50.

HC Dukla Jihlava: Maláč – Číhal, Ludvík, Chvátal, Vandas, Matějíček, Vovsík (C), Šabatka – Jungwirth, Báťa, Klapica – Straka, Kuprijanov, Broš – Kravec (A), Menšík, Coufal – D. Pavelec, Sojka, Rauš (A)

HC VÍTKOVICE RIDERA: Irgl – Puchala, Fibigr, Bystroň (A), Chaloupka, Bialy, Kalandra, Smolka – Krejsa (C), Milata, P. Pavelec, Tobola, Chlán, Přibyl, Glas, Kubík, Štiak, Slusarczyk, Vehovský, Kotásek (A)