Jsem připravený kdykoliv pomoci, říká tříbodový Martin Dočekal

Nejproduktivnější hráč Chance ligy Martin Dočekal se po téměř osmi měsících vrátit do Vítkovic a hned se zásadní měrou podepsal pod tříbodové vítězství. Téměř dvoumetrový útočník zaznamenal při svém návratu tři kanadské body a to mu ještě videorozhodčí sebral asistenci u Bukartsovy branky ve druhé třetině.

Martine, ještě včera jsi hrál v Chance lize, ten přesun byl hodně rychlý a hodně povedený. Co říkáš na dnešní utkání?

Tak já jsem rád, že jsem klukům pomohl a že zase mohli po delší době vyhrát za tři body, že jsem vnesl do kabiny trochu klidu a pohody a že jsem to přenesl z té Třebíče sem. Bylo na klucích znát, někteří, se kterými jsem tady hrál, byli rádi, že jsem přijel. Já doufám, že je to nakopne a bude se jim takhle dařit dál.

Dalo se navázat na něco, co tady probíhalo za tvého působení, protože ten kádr je trošku jiný?

Na poradě bylo něco úplně jiného než to, co jsme tady hrávali, ale hokej už je daný, to je vymyšlené. Já jsem si měl plnit nějaké úkoly a ten systém je trochu změněný. Jak řekl trenér, kluci to začali plnit, dělají to, co mají, a sklízíme ovoce.

Jaká byla přesilovková spolupráce s Marcelem Barinkou, který stejně jako ty zaznamenal tři body?

Těch přesilovek jsme měli hodně, je důležité, aby si tím ty přesilovkové týmy pomohly. Nevím, kolik bylo přesilovek, pět nebo šest? Dali jsme myslím tři nebo čtyři góly, to je velice důležité. Sedli jsme si, napadalo to tam, takže jsem rád.

Bylo by dobré, kdyby tato spolupráce pokračovala dále, ale to by pro tebe bylo asi hodně fyzicky náročné, je to tak?

Náročné určitě, včera jsem hrál čtyřiadvacet minut, takže jsem se toho trochu bál, ale už mám nějaký věk, vím, jak s tím naložit, takže si myslím, že jsem se s tím popral dobře. Spolupráci mám do konce roku a jsem připravený pomoct kdykoliv.

Těch včerejších čtyřiadvacet minut nicméně nebylo příliš poznat, protože na ledě jsi vypadal skvěle a bylo vidět, že sis přibalil i sebevědomí z Chance ligy.

Ten začátek byl trošku těžší, trošku jsem se hledal, protože ten přístup hráčů je rychlejší, než v první lize, takže na to jsem si musel zvyknout. V první lize boduju, hraju všechno, to sebevědomí mám, takže jsem se na to snažil myslet a přenést to sem, to je celé.

Ty jsi zmínil, že jsi do kabiny přinesl trochu klidu. Klidný vypadáš i po vstřeleném gólu, jak udržíš emoce na uzdě?

To nevím, já už to takhle mám. Kdo mě zná, ví, jaký jsem uvnitř a jak působím navenek, ale vnitřně jsem jiný. To působí jen tak navenek.

Co říkáš na bojkot vítkovického kotle?

Tak právo na to mají, děje se to všude. Když nejsou výsledky, tak fanoušci to právo mají. Takže tak.

Očividně vás to ale nijak neovlivnilo, že?

Neovlivnilo. Pak se rozeřvali, takže dobrý, pomohli nám.

A tým
2024 Příprava