Je to práce celého týmu, zůstává i po druhé nule v řadě skromný Lukáš Klimeš

Lukáš Klimeš je aktuálně jednoznačným vládcem vítkovického brankoviště, do kterého svého brankářského kolegu příliš nepouští. Devětadvaceti přesnými zákroky vynuloval plzeňské střelce a svou neprůstřelnost protáhl na více než sto dvacet osm minut.

Lukáši, ty ses znovu rozhodl, že zavřeš branku a nikdo ti gól nedá. Jaké jsou pocity po druhé nule v řadě?

Je to samozřejmě skvělé, teď mě to nějakým způsobem trefuje. Je to ale práce celého týmu a hlavně té práce v defenzivě. Teď to prostě šlape, všichni se obětovali pro ten tým a díky tomu sbíráme ty body.

Plzeň měla šancí dost, jako největší ale můžeme brát tu Adriana Holešínského, při které tě zachránila tyč. Co se tam dělo?

Tam bylo strašně moc času na nějaké přemýšlení, co udělá nebo neudělá. Nebyl ale v jízdě, takže těch variant moc neměl. Zachránila mě tyčka.

Po tom hrůzostrašném zápasu s Českými Budějovicemi jste se defenzivě hodně věnovali, nebo proč to teď tak funguje?

Nemluvili jsme jen o defenzivě, mluvili jsme o všem možném. Hlavně o tom nastavení se do vstupu do zápasu. Myslím, že to nebylo potřeba zmiňovat vícekrát, jednou jsme si to vyříkali a od té doby se na to více soustředíme a asi to pomáhá.

Osmá příčka je na dosah, je to v kabině téma? Protože asi je lepší začínat doma než venku.

Podle mě to vůbec téma není. My jsme teď měli svých starostí dost tady s těmi začátky, takže my jdeme zápas od zápasu. Vím, že je to klišé, ale my se díváme jenom na ty další zápasy.

Jak jsi viděl tu poslední střelu Jakub Lva? Ani z opakovaných záběrů nebylo patrné, jestli to byla tyč nebo tvůj zákrok.

Teď jsme to s klukama v kabině rozebírali. Trefilo mě to do vyrážečky a pak asi pět sekund nevím, co se dělo. Juraj Mikuš říkal, že to tam za mnou zachraňoval, ale to uvidím asi až na videu. Vůbec nevím, kde byl puk.

Nebudou mít teď spoluhráči pocit, že nemusí bránit, protože to v brance zavřeš?

Já si to nemyslím. Myslím, že máme dost zkušený tým na to, aby věděli, že je to jen hokej a že to příští zápas může být úplně jinak. Musíme hrát zezadu všichni takhle zodpovědně a potom sbíráme body a vyplácí se to.

Ty jsi zmínil dobrou defenzivu, vítkovičtí momentálně vévodí zblokovaným střelám. Jaká je to pro brankáře pomoc?

Dneska zrovna extrémní. Tam byla spousta zblokovaných střel od modré čáry a musím klukům poděkovat. Některé ty střely jsou dobře zacloněné, a kdo ví, jak by dopadly, kdyby prolítly. Je to jedno s druhým. Kluci se obětovávají pro výsledek a myslím, že je pro všechny příjemnější vyhrát 1:0, než prohrát 7:5.