Jan Bambula: Na Vítkovice jsem chodil už jako malý. Hodně se těším!

Prvním ohlášeným novým hráčem A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA pro sezonu 2024/2025 je havířovský odchovanec Jan Bambula. Třiadvacetiletý talentovaný útočník přichází do ostravského celku z Olomouce a neskrývá radost z toho, že bude moci obléknout modro-bílý dres a také se přesunout blíže k domovu.

Honzo, jsi první ohlášenou posilou Vítkovic pro nadcházející extraligovou sezonu. S jakými pocity přicházíš do svého nového působiště?

Hodně se těším. Bude to něco nového. Přiznám, že jsem na Vítkovice chodil jako malý kluk, takže se moc těším na to, že si za ně budu moci zahrát.

Pocházíš z Havířova, takže dá se říci, že svůj přesun z Olomouce do Vítkovic bereš jako návrat domů?

Ano, je to tak. Jako samozřejmě nejsem úplně odchovanec Vítkovic, ale vyrůstal jsem a žiji kousek odsud. Vnímám to osobně tak trošku, jako bych se vracel do mateřského prostředí, trochu si i jako odchovanec připadám, i když samozřejmě stoprocentním odchovancem nejsem. I proto se na tohle angažmá moc těším.

Jaké ambice pro své působení ve Vítkovicích máš?

Já osobně se budu snažit udělat pro tým a pro klub Vítkovice, co bude v mých silách. Budu se snažit být důležitým hráčem pro tým. A moc si přeju, abych klubu dopomohl k nějakému významnějšímu klubovému úspěchu.

Dosud jsi v Extralize působil jen v Olomouci, nyní měníš působiště, co bylo důvodem této změny?

Těch faktorů bylo více. Jednoznačně Vítkovice jsou blíže domů a chtěl bych, aby moje rodina častěji chodila na mé zápasy, i když samozřejmě jen o tom to není. Nabídka Vítkovic byla zajímavá, nabídli mi tady lepší podmínky. A celkově si člověk uvědomí, jaké výborné zázemí tady je. Jsou tady dvě haly, člověk se může více soustředit na ten hokej.

Jsi stále mladý hráč, byl tou tvou primární hybnou silou fakt, že bys chtěl svůj výkon a svůj hokej posouvat výše?

Je to tak. I díky tomu zázemí, které tady je a je špičkové, se můžu hodně posouvat. Už jsem mluvil s vedením klubu, s trenéry sice ještě ne, ale doufám, že dostanu dost prostoru na ledě, jak bych si představoval. A znovu se vrátím k tomu zázemí, které je tady samozřejmě lepší, než v Olomouci. A to nejen ty dvě haly, ale i hokejová střelnice a různé další věci, které v rozvoji hokeje a ve zlepšování každý hráč potřebuje. Pro mladší hráče, ale obecně pro všechny, jsou tady výborné podmínky, což mě taky hodně lákalo.

Jak hodnotíš svou minulou sezonu, jak se za ní ohlížíš?

Přiznám, že jsem sám od sebe čekal lepší sezonu, pokud se bavíme o statistikách. Bohužel někdy to tak je, že to nevyjde podle vašich představ. Já se ale budu snažit, abych tuhle uplynulou sezonu rychle nechal za sebou a aby ta skvělá nebo řekněme nejlepší sezona byla ta, která je nyní přede mnou tady ve Vítkovicích.

JAN BAMBULA

Číslo dresu:
Post:
útočník
Narozen:
20. prosince 2000 v Havířově
Národnost: CZE
Výška:
177 cm
Váha:
73 kg
Držení hole: