Jakub Kotala se těší na domácí premiéru: Vítkovice byly mým přáním!

Útočník Jakub Kotala má za sebou první tři zápasy ve vítkovickém dresu. Už bodoval, už skóroval, když rozhodl duel v Plzni. Rodák z Havířova je rád, že je blízko domovu a v týmu, který hraje o nejvyšší příčky. Nyní vyhlíží výzvu v podobě domácí premiéry.

Jakube, když ti bylo oznámeno, že končíš v Mladé Boleslavi a přesouváš se do Vítkovic, bylo to pro tebe velké překvapení?

No, už jsem informaci o tom, že bych se měl z Mladé Boleslavi přesouvat jinam, měl z dřívějška. Takže jsem to očekával. Samozřejmě, když ten den přišel a ráno mi oznámili, že v Boleslavi končím, tak jsem překvapený byl, ale doma jsme s tím už byli smíření. Proběhlo to v pohodě.

Na druhé straně jít do Vítkovic, které hrají nahoře a o nejvyšší příčky, navíc jsou blízko tvému rodišti, mohlo být příjemné, ne?

Jasně. Bylo to mé přání, že pokud to jen trochu půjde, že bych chtěl při případném trejdu do Vítkovic. A jsem rád, že se to povedlo.

Minulá sezona se ti povedla, byl jsi hodně produktivní. Proč tomu tak nebylo v první polovině soutěže letos?

Přišel nový trenér a s ním nové pořádky. Prvních šest nebo osm zápasů na začátku sezony jsem ani nehrál. Takže tam nebylo moc co ukazovat. Když jsem pak hrál, tak na úkor někoho, kdo byl zraněný nebo vypadl ze sestavy. Cítil jsem, že ta důvěra tam není. Nevím, ani mi nebylo nějak vysvětleno, proč tomu tak bylo.

Na druhé straně ve Vítkovicích ti trenéři od začátku dali důvěru. Máš za sebou první tři zápasy, hrál jsi v lajně s Dominikem Lakatošem a Lukášem Krenželokem. Při premiéře v Budějovicích jsi na gól nahrál, v Plzni jsi dal vítěznou branku…

Docela dobrý start. Jsem rád, že to tak vyšlo (pousměje se). Hlavně, že se dařilo mančaftu. Tři výhry z toho tripu… Bylo to docela náročné. Takže jsme určitě rádi a já jsem rád za sebe a vděčný trenérovi, že mi dal příležitost. I na přesilovkách. I s klukama ve druhé lajně. Myslím, že jsme si docela vyhověli.

Jak se ti hraje se svými novými spoluhráči?

Jo, já myslím, že super. Kržel to trochu pohlídá vzadu a myslím, že si na ledě vyhovíme.

V Mladé Boleslavi jste s týmem bojovali v polovině tabulky a rázem jsi v mužstvu, které bojuje o nejvyšší příčky a má ambice na nejvyšší příčky. Co tedy ve Vítkovicích očekáváš ty sám od sebe?

Už, když jsem přišel, jsem cítil, že kluci jsou v pohodě a že jsou na vlně, že se vyhrává. Já jsem snažil na tom svézt, po tom období, kdy to v Boleslavi moc nešlo. A samozřejmě tomu chci pomoct a přispět co nejvíc. Jsme první, pokud se nemýlím, takže ideální by bylo se tam udržet až do konce sezony.

V pátek tě čeká domácí premiéra, možná před plným hledištěm, tak co čekáš od zápasu s Kladnem?

Těžký zápas, jako vždycky. Ale určitě se těším, my všichni se těšíme, na lidi, že přijdou v hojném počtu a budou nám fandit. Ale na ledě se pro nás nic nemění, chceme tři body, vyhrát a udržet se tam, kde jsme.

A tým
2024 Příprava