Jakub Kotala bude chybět delší dobu. S Litvínovem vypomůžou prvoligoví kanonýři

Útočník Jakub Kotala bude vinou zranění chybět Vítkovicím v řádu několika týdnů. V nedělním utkání s Litvínovem vypomůžou Ostravanům útočníci a nejproduktivnější hráč celé Chance Ligy, konkrétně Martin Dočekal z Třebíče a přerovský Tomáš Doležal.

Útočník Jakub Kotala nedohrál čtvrteční utkání v Pardubicích poté, co v závěru první třetiny zblokoval střelu jednoho z hráčů Dynama. Ještě během zápasu zamířil na ošetřovnu a z ošetřovny do pardubické nemocnice, kde rentgenové vyšetření odhalilo zlomeninu. Vzhledem k tomu, že byla potřebný i následný operativní zákrok – to už v Ostravě pod vedením vítkovických klubových lékařů – bude doba rekonvalescence sedmadvacetiletého forvarda trvat delší čas, v řádu několika týdnů.

Vítkovický klub minimálně pro zápas s Litvínovem 3. prosince povolal na výpomoc hráče prvoligových klubů, konkrétně v tomto případě útočníky Martina Dočekala z Třebíča a Tomáše Doležala z Přerova. Martin Dočekal, který už v minulosti ve Vítkovicích působil, vede se 34 kanadskými body produktivitu celé soutěže. Přerovský Tomáš Doležal, si ve Vítkovicích odbude premiéru. Ostravský klub touto cestou děkuje jak Horácké Slavii Třebíč, tak HC ZUBR Přerov pomoc a uvolnění zmíněných hráčů do vítkovického extraligového kádru.

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga