Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno
Jakub Illéš z Vítkovic - 20. kolo Tipsport Extraligy HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Dynamo Pardubice, 31. října 2021 v Ostravě.

Jakub Illéš: Mám velkou radost, že jsem doma a hraji extraligu

Datum publikování:

Když dostanete nabídku z mateřského celku hrát nejvyšší soutěž, těžko tomu volání odoláte. Útočník Jakub Illéš se na vlastní žádost dohodl na ukončení angažmá v Jihlavě a vrátil se domů pomoci Vítkovicím. Dohraje zde sezonu.

Jakube, jsi zpět ve Vítkovicích a dohraješ tady sezonu. S jakými pocity?

Samozřejmě mám velkou radost, že jsem zase doma v mateřském klubu a můžu v něm hrát extraligu a snad i extraligové play off, které se blíží.

 

Dukla Jihlava, ve které jsi působil v této sezoně, zveřejnila, že jsi požádal o uvolnění ze smlouvy…

Je to tak. Vzešlo to z mé žádosti. Přišel podnět z Vítkovic, že bych mohl dostat prostor v extraligovém kádru, který momentálně trápí marodka. Já už jsem letos ve Vítkovicích nějaké zápasy odehrál, takže jsem to bral, že trenéři si už ověřili, jak na tom jsem a jestli na to mám, že viděli, že extraligu zvládnu. Prostě mateřský klub se ozval, že o mě stojí a že mi poskytne prostor a jestli mám o to zájem. A já samozřejmě o to zájem mám a měl jsem. Zbývalo se domluvit s Jihlavou.

 

Bylo těžké se domluvit v Dukle na předčasném konci?

Nebylo to snadné. Já to chápu, protože je před play off a Dukla neměla úplně nejširší kádr. Nějaká uvolnění hráčů do extraligy už proběhla, takže toho prostoru na uvolnění dalších hráčů mnoho nebylo. Ale já o to neskutečně stál, jelikož mi už není dvacet, ale šestadvacet a těch šancí hrát v extralize, už se mi mnoho naskytnout nemusí. Zvážil jsem všechna pro a proti a požádal jsem Duklu o uvolnění. A jsem rád, že jsme se s Viktorem Ujčíkem domluvili a děkuji mu za to.

 

V Jihlavě asi nadšení z tvé žádosti nebyli, je to tak?

Já se v žádném případě nechtěl postavit Dukle zády. Děkuji, že jsem tam mohl hrát a byl jsem tam spokojený. Na druhé straně, když se vám ozve mateřský klub s tím, že má pro vás místo v extralize, v nejvyšší soutěži a vy můžete hrát doma, tam, kde jste vyrůstal… Já doufám, že každý chápe mé rozhodnutí tuhle šanci využít. Taková nabídka se neodmítá.

 

K Vítkovicím ses připojil na venkovním tripu. Jaký byl z tvého pohledu?

V Litvínově jsem naskočil, to byla taková hurá akce. Já jsem do toho šel hned po zápase s Kolínem, kde jsem naposledy nastoupil za Duklu. Ani ne za dvacet hodin jsem hrál v Litvínově. Musím říct, že tempo bylo rychlé, Litvínov na to vletěl a je vidět, že hrajou o hodně. Chvíli mi trvalo, než jsem se do toho dostal, protože jsem byl trochu unavený a tempo bylo opravdu vysoké. V Chomutově už to bylo lepší, ale výsledkově jsem od toho čekal více, i od sebe. Každopádně jsem tady a teď už je na mě pro to udělat maximum a dokázat, že si to místo zasloužím.

 

Je výhodou, že jsi v této sezoně už v extralize naskočil, takže víš, jaká je a hlavně se už znáš i s týmem?

Já myslím, že ano. Doufám, že není troufalé říct, že si myslím, že snad i do kabiny jsem zapadl dobře. Extraligu jsem si už letos osahal, tým není pro mě neznámou, ano věřím, že to výhoda je.

 

Co budoucnost? Bereš své aktuální působení ve Vítkovicích i tak, že bys mohl eventuálně hrát o angažmá pro následující sezonu?

Je to na mě, abych si to tady uhrál, takhle bych to řekl

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
3BK Mladá Boleslav9420316
4HC Olomouc8420216
5HC VÍTKOVICE RIDERA9412216
6HC Sparta Praha8312214
7HC KOMETA BRNO9320413
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >