Hrál se hokej! Gewiese sestřelil Motor a po zápase sršel vtipem

Obránce Petr Gewiese stál na konci kombinace třetí vítkovické formace a proti nepříjemným Českým Budějovicím vstřelil svou letošní třetí branku, ta byla navíc brankou vítěznou. V úvodu rozhovoru nechal trochu vzpomenout na legendární rozhovor finského útočníka Kontioly pro ČT a poškádlil přítomné novináře. Vítkovický bek ukázal, že nálada v kabině je zřejmě výborná.

Petře, jak hodnotíš celé utkání?

Vyhráli jsme, tři body, super.

Zkus to vzít trochu postupně po třetinách.

V první třetině se hrál hokej, ve druhé taky, ve třetí taky a vyhráli jsme zápas (směje se).

Jaké to utkání bylo z tvého pohledu

Po zápase s Pardubicemi, se kterými jsme chtěli vyhrát, což se nepodařilo, jsme do toho chtěli vlítnout úplně jinak, ale nepodařilo se. Ten začátek nebyl úplně kdovíjaký. Soupeř hrál výborně, byli dobře připravení. Není to snadné hrát se soupeřem, který je dole, protože ten chce vždycky vyhrát o něco více, než ti soupeři, kteří jsou v půlce nebo výše. Myslím si, že ve třetí třetině jsme ukázali týmovost, strhli to na svou stranu a vyhráli zápas.

Dnes jste dvakrát vedli o dva góly, měli jste to rozehráno dobře, ale přesto pak přišly pasáže, kde jste nechali vyniknout Aleše Stezku. Proč?

Protože to je hokej, jednou tlačí oni, jednou my. Dneska byl zápas prostě takový. Vždycky nebudou krásné zápasy. Jsme rádi, že jsme vyhráli a jdeme dál.

Dnes sis připsal vítězný gól, jaký byl z tvého pohledu?

Kovy mi to pěkně posunul po modré na jedničku. Ta nahrávka byla hodně prudká a já jsem úplně nevěděl, jestli chci střílet z jedničky. Ale říkal jsem si, že tu hru chci zrychlit a povedlo se a spadlo to tam, protože se gólman nestihl přesunout. Na konci všichni zamakali, kluci vepředu to tam dohrávali na pár kluků, aby to vítězství vydřeli, takže skvělé.

Konečně jste dnes hráli v plné sestavě. Je to znát?

Jasně, je to rozdíl, když se ti starší kluci jako kapitán Krenželok, Peter Mueller nebo Grman vrátí, je to cítit v kabině, když jsou ti kluci zpátky.

Přesto, že jste dnes hráli v plné sestavě, souhra v přesilovkách trochu drhla. Co s tím?

Když se kluci vrátili, tak se to změnilo. Já věřím, že teď si ta jejich přesilovka sedne a bude zase zabijácká.