Hattrick Tomáše Vondráčka nasměroval Vítkovice mezi elitu Evropy

Hrát, či nehrát? Tato otázka provázela Tomáše Vondráčka celým týdnem. Sám hráč přiznal, že z toho byl zmatený, když nejprve počítal s utkáním proti kmenovým Karlovým Varům a následně spíše nepočítal se zápasem CHL. Nicméně karty se pořádně zamíchaly a nakonec to bylo právě naopak. Vítkovičtí fanoušci si tak mohli na vlastní oči vychutnat hattrick Tomáše Vondráčka, který nasměroval modro-bílé mezi hokejovou evropskou smetánku. Vítkovice jsou mezi nejlepšími čtyřmi týmy Champions Hockey League!

Tomáši, pojďme v úvodu nejprve zhodnotit samotné utkání.

Úplně se nám nevyvedl vstup. Byli jsme všude o krok pozadu, ale pak tím vyrovnávacím gólem, už tím, který nebyl uznaný, tak si myslím, že se to zvedlo a skvěle jsme to otočili. Já jsem hrozně rád, že si budu moct zahrát semifinále tady za Vítkovice.

Myslíš si, že ten neuznaný gól a následná přestávka vás nakopla k tomu, že jste pak ovládli hru?

Já si myslím, že tím gólem jsme si ukázali, že to půjde. Pak už jsme na to jen navázali a ten náš výkon byl skvělý.

I tvůj výkon byl dnes skvělý, pojďme k tomu tvému hattricku.

Děkuju. Já toho za poslední měsíc moc neodehrál, vlastně skoro nic a jezdil jsem jen kondici. Mám do toho hroznou chuť, navíc se mi přiklonilo i štěstí dvěma tečovanými góly. Nějak to tam spadlo, jednou mezi nohy, šťastným gólem a pak v té přesilovce to zase bylo šťastné. Vystřelili jsme a od dvou nebo třech nohou se to odrazilo mně na hokejku a měl jsem prázdnou branku. Jsem hrozně rád.

Víš, o kolikátý hattrick se dnes jednalo?

Třetí?

Přitom jsi dnes neměl ani hrát. Jak se to celé semlelo?

Když jsem tady šel, tak paradoxně jsem si myslel, že proti Varům budu moct hrát, to jsem se večer před zápasem dozvěděl, že mi to Vary zakázaly a pak jsem na sto procent počítal s tím, že když jsem v Lize mistrů naskočil za Pardubice i v play off, tak že nebudu moct hrát. Dva dny jsem tedy trénoval, včera nějakou kondici. Po tréninku mi trenéři řekli, že asi budu moct do zápasu, tak jsem byl rád. O to s větší chutí se mi dnes hrálo.

Včera to ale ještě definitivní nebylo, je to tak? Kdy padl finální verdikt?

Dozvěděl jsem se to až ráno. Včera mi to říkali jako možnou variantu a ráno tedy, že budu moct hrát.

Víš něco více k tomu, proč to nakonec vyšlo? Kdo to tedy povolil?

Určitě to muselo potvrdit vedení Ligy mistrů a Pardubice na to musely dát souhlas, za což jim samozřejmě děkuji.