Fanouškům jsme se neodvděčili, mrzí Mária Grmana

Obránce Mário Grman má z vítkovických hokejistů největší zkušenosti s finským hokejem, ale ani jeho zkušenosti a poznatky k dalším bodům do tabulky Ligy mistrů nevedly. Slovenský reprezentant ale fanoušky utvrdil v tom, že cíle Vítkovic se nemění. Z nedělního utkání chtějí modro-bílí tři body!

Mário, dnes to bohužel nevyšlo, jak bys ze svého pohledu zhodnotil utkání?

V první třetině jsme měli hodně vyloučených a dostali jsme góly v oslabeních. Něco jsme si k tomu řekli a chtěli jsme s tím zápasem něco ve druhé třetině udělat, bohužel nám tam nic nespadlo. Ani nevím, jestli jsme měli nějaké vyložené šance.

Jak těžkým soupeřem Lahti bylo?

Já si myslím, že ten domácí zápas s Rapperwilem byl asi těžší. Lahti bylo hratelné, ale asi jsme dnes neměli svůj den…

Ve druhé třetině tam byly náznaky šancí, za Patrikainenem zvonily i tyčky. Čím to, že se to štěstí nepřeklopilo na vítkovickou stranu?

Když se podíváme i na ten předchozí zápas, tak jsme ho v podstatě zlomili v přesilovkách, kdy nám to tam napadalo. S tímto stavem umíme hrát a udržet jej. Tady to byl bohužel opak. Jako první jsme inkasovali, pak přišel druhý a třetí gól a už se to s námi vezlo.

Ve Finsku máte docela početnou podporu fanoušků, kteří byli v zápase hodně slyšet. Jak kabina vnímá, že za vámi přijeli tak daleko?

Jsme za to velmi rádi. Letěli s námi jedním letadlem a během zápasu je bylo slyšet. Moc za to děkujeme a jediné, co nás mrzí je, že jsme se jim neodvděčili vítězstvím.

Další zápas vás čeká v neděli, kdy vyzvete Ilves. Ty jsi ve Finsku tři sezony působil, co od tohoto zápasu očekáváš?

Podobný hokej jako dnes. Jsou to dobří bruslaři, z toho týmu znám spoustu hráčů. Čeká nás další náročný zápas jako dnes a musíme začít lépe a hlavně se vyvarovat těch vyloučení, protože s pozměněnými pravidly je to o to náročnější.

Myslíš, že to půjde, na tom horkém ledě Nokia arény?

Nám by v podstatě mělo být jedno, kde hrajeme. Do zápasu si pro něco jdeme a uvidíme. Každý zápas je jiný, neděle je nový den. Připravíme se a chceme urvat plný počet bodů.

A tým
2024 Příprava