ESPORT: Vítkovice v semifinále! V boji o finále proti suverénovi

Vítkovický esportový tým se veze na vlně neskutečné euforie. Po vyřazení Budějovic v předkole přehráli modro-bílí i Mladou Boleslav a jsou v semifinále play off Esport hokejové ligy. Nyní ale stojí před největší výzvou v podobě Pardubic.

Jízda Vítkovic v rámci Esport hokejové ligy pokračuje. Poprvé za pětileté trvání virtuální soutěže se ostravský tým probojoval do play off a už je v semifinále a natahuje se po medaili. K té je ale ještě cesta dlouhá.

Esportový tým HC VÍTKOVICE RIDERA ve složení David Ranocha, Ondrej Juraši a Radek Kares se do vyřazovací části Esport hokejové ligy propracoval z 10. pozice. V předkole doslova vyklepl favorizované České Budějovice.

Dalším soupeřem Vítkovic byla Mladá Boleslav. Čtvrtfinále bylo ale pro podceňované Ostravany také poměrně snadné. Mladá Boleslav se po skvělé základní části nemusela prokousávat předkolem play-off. Pokud bychom brali v potaz formu a bodový zisk ze základní části, tak byly Mladá Boleslav jednoznačným favoritem v této sérii, ale opak byl pravdou. V klíčovém duelu se střetli dva slovenští gameři, na jedné straně Anton „Fenomen36363“ Meško a proti němu Ondrej „Aigeu“ Juraši. Taktická bitva přinesla pouze tři branky a lépe zápas vyšel pro Vítkovice, které se tak dostaly do vedení v sérii 1-0. Vše měl ve své moci nováček Radek „RK16“ Kares a zachraňovat situaci pro Boleslav musel Marek „mark1988cuf“ Coufal. RK16 vybojoval lehké vítězství 8:3 pro Rideru a jejich snová sezóna pokračuje do semifinále, kde vyzvou pardubické Dynamo. Bruslaři byli jediný klub, který nedokázal postoupit jako lépe nasazený do čtvrtfinálových sérií.

Semifinále ale už bude pořádně tvrdý oříšek. Vítkovice se postaví vítězi základní části Pardubicím. Dynamo je historicky nejúspěšnějším týmem Esport hokejové ligy. Třikrát v řadě vyhrály základní část a všechny tyto triumfy dokázalo proměnit také v mistrovské tituly, čili tři zlata v řadě. „Víme, na jak silného soupeře narážíme. Pardubice v této sezoně ještě neztratily bod. Ale věříme, že můžeme být úspěšní. Série začíná od nuly a my se o finále chceme porvat,“ hlásí kapitán vítkovického esportového týmu David Ranocha.

Play off Esport Hokejové Ligy pokračuje ve čtvrtek 29. února. První semifinále proti sobě rozehrají od 16:00 HC Dynamo Pardubice a HC Vítkovice RIDERA, na které vzápětí navážou Rytíři Kladno a HC Oceláři Třinec. Všechny zápasy budete moct sledovat živě na tomhle odkaze.

Výsledky čtvrtfinále EHL

HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 2:0