Dvacítka bronzová! Medaili mají i Vítkovičtí Přibyl, Prčík a trenér Trnka

Česká reprezentace do 20 let doslova a do písmene vybojovala na mistrovství světa ve Švédsku bronzové medaile. Po infarktovém závěru, comebacku a obrátce čeští mladíci přehráli Finsko 8:5 a mají medaili. Cenný kov putuje do Vítkovic zásluhou Matějů Prčíka a Přibyla a také trenéra Trnky. Kredit zaslouží rovněž Matyáš Melovský, který do svého současného kanadského působiště odešel právě z Vítkovic. Gratulace míří celému týmu a českému hokeji!

Prohrávali 0:2, prohrávali 2:5 a nakonec zvítězili 8:5! Tohle byl nervák, který nemá obdoby a naservíroval českým barvám neskutečnou bronzovou radost. Česká reprezentace do 20 let na mistrovství světa v zápase o 3. místo porazily Finy a získala cenný kov. Způsob, jakým se to stalo a jakým svěřenci trenérů Patrika Augusty a Pavla Trnky rozcupovali Suomi – už si jisté výhrou – nemá obdoby. Ještě v 19. minutě ztráceli Češi jeden gól, prohrávali 4:5 a pak přišla smršť v power play – z 4:5 na 6:5 během 15 sekund. Pak přišla power play Finů a 2 góly během 2 sekund. Suma sumárum 4 góly za 50 vteřin a z očekávaného vítězství Finů se stala neskutečná výhra Čechů – 8:5!

Medaili do Vítkovic přivezou i tři zástupci ostravského hokeje. Útočník Matěj Přibyl, obránce Matěj Prčík (ten byl nominován na šampionát až dodatečně) a také současný hlavní trenér A-týmu a u reprezentace asistent hlavního kouče Pavel Trnka. Samozřejmě se ve Vítkovicích nezapomíná ani na Matyáše Melovského, který sice aktuálně hraje v kanadské juniorské soutěži, ale tam zamířil právě z Vítkovic, kde strávil v mládeži několik sezon.

A tým
2024 Příprava