Dorost drží čtvrtou příčku, o víkendu bodoval v Hradci

Už jen čtyři zápasy zbývají v Extralize dorostu dohrát v úvodní základní skupině letošní sezony. Vítkovičtí dorostenci zatím drží 4. příčku, která jim zajišťuje místo v lepší nadstavbové skupině.

Svěřenci trenérů Jana Vavrečky a Romana Mrázka drží potřebnou 4. příčku k postupu ze základní skupiny Extraligy dorostu do lepší nadstavbové skupiny.

O tomto víkendu sehráli vítkovičtí dorostenci klasicky dvě utkání, ve čtvrtek na ledě Hradce Králové a v sobotu doma s Přerovem.

Na východě Čech byli Vítkovičtí v úvodu jednoznačně lepší a i díky tomu šli v rozmezí 61 sekund v průběhu 8. a 9. minuty do dvoubrankového vedení. Trefili se Maxmilián Man a Adam Plško. Výrazný náskok modro-bílým vydržel téměř až do závěru 2. třetiny, pět sekund před druhou sirénou se ale podařilo domácím zásluhou Páleníka snížit. Možná to byla i výhoda gólu do šatny, každopádně Hradec se dokázal prosadit i na úvod třetí třetiny a po střele Frolíka srovnal na 2:2. Rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nich ale více dovedností prokázali hosté a po vítězné penaltě Adama Daňka se radovali ze dvou bodů Vítkovičtí.

Škoda, že se Ostravanům nepodařilo doma proti Přerovu body z Hradce potvrdit. Modro-bílí měli příležitost na Zubry hlavně navýšit náskok, jenže stal se opak. Přerov vstřelil první branku v utkání v 11. minutě. Vítkovičtí srovnávali Fasnerem ve 26. minutě, jenže třetí třetina patřila hostům. Miklas vrátil Přerovu vedení ve 44. minutě, navýšil jej na 3:1 Dobřecký. Vítkovičtí se pokusili o hru bez brankáře a v power play se dočkali gólu, který ale ovšem byl pouze finální korekcí výsledku 2:3 z pohledu domácích. Přerov se tak přiblížil Vítkovicím na rozdíl 3 bodů.

Do konce základní části, lépe řečeno základních skupin, zbývaji odehrát ještě dva kompletní soutěžní víkendy. Ten nejbližší odehrají Vítkovice prakticky doma, nejprve ve čtvrtek 7. prosince budou na vlastním ledě přivítají Pardubice, v sobotu 9. prosince pak vyzvou Porubu na její půdě.

Extraliga dorostu

Mountfield HK – HC VÍTKOVICE RIDERA
2:3 SN
(0:2, 1:0, 1:0 – 0:0)

Branky: 39:55 Páleník (Klíma, Vondruška; 5/5), 42:40 Frolík (Hendrych; 5/5) – 07:56 Man (Zatloukal, Drábek; 5/5), 08:57 Plško (Kisza; 5/5), rozh. náj. Daněk. Rozhodčí: Vepřovský – Roischel, Kolář. Diváci: 35. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 41:48.

Mountfield HK: Záruba – Pavlík, Vencl, Pánek, Janeček, Studnický, Forejtek – Páleník, Koklar, Šedivý, Flechtner, Hornych, Klíma, Hendrych, Frolík, Vondruška

HC VÍTKOVICE RIDERA: Varga – Fojtík, Sedlák, Zatloukal, Kisza, Vítek, Drábek – Zachariasz, Mareš, Rončka, Nazad, Fasner, Svozil, Daněk, Plško, Douda, Man, Hofman

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC ZUBR Přerov
2:3
(0:1, 1:0, 1:2)

Branky: 26. Fasner, 60. Man (Svozil) – 11. Pohanka, 44. Miklas (Švejcar), 53. Dobřecký (Vlk). Rozhodčí: Koziol – Hladík, Molin. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 27:26.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Varga – Fojtík, Drábek, Sedlák, Zatloukal, Kisza, Vítek – Fasner, Svozil, Daněk, Plško, Douda, Zachariasz, Hofman, Mareš, Nazad, Rončka, Man

HC ZUBR Přerov: Šejba – Pala, Burda, Navrátil, Pohanka, Mozr, Matyáš, Cífka – Ryšavý, Miklas, Švejcar, Kováč, Došlík, Koudela, Vlk, Frnka, Vyroubal, Dobřecký