Banner Promo

Dominik Lakatoš ví: Nedotáhli jsme to za tři, ale každý bod je dobrý

Datum publikování:

Vítkovické útočné eso Dominik Lakatoš odehrál zápas proti týmu, ve kterém se dostal do velkého hokeje a v roce 2016 s ním dokonce slavil mistrovský titul. Mohl to být on, kdo přestřelku s Bílými Tygry nakonec v samostatných nájezdech rozhodne, ale chyběl malý kousek. Byť bylo znát, že dvaadvacetiletý forvard chtěl Liberec v dresu Vítkovic hodně porazit a ztráta dobře rozehraného utkání jej mrzí, pokorně a logicky přiznal, že čtyři body ze dvou zápasů s mistrem a vicemistrem je slušný počin podceňovaného ostravského celku.

Dominku, po dvoubrankovém vedení – je to pro vás ztráta, nebo zisk bodu s vicemistrem? Jak to vidíš?

Po tom vývoji utkání si myslím, že jsme to měli dotáhnout do vítězného konce. Ale zase je začátek sezony a my si musíme říct, že bod s Libercem bereme všemi deseti. Musíme dát hlavy nahoru a v neděli nás čeká další zápas a na tohle musíme zapomenout. To se prostě stalo, nedotáhli jsme to na tři body, ale každý bod je dobrý.

A z tvého pohledu, proč se to nepovedlo dotáhnout?

Udělali jsme tam pár menších chyb a soupeř dokázal každou chybu potrestat. Nic jiného v tom není, prostě když pustíte takového soupeře a takové hráče k šancím, tak to dají. Bohužel jsme si to nepohlídali, stalo se pár chyb a inkasovali jsme.

Spoluhráč Rasťo Dej říkal, že jste s Libercem začali hrát nahoru dolů a soupeře jste rozjezdili. Co si o tom myslíš, ten mančaft dokonale znáš…

Je to tak, je to ale strašně těžké. Začali lítat, otevřeli to a my místo toho abychom drželi svoji hru a náš systém, tak jsme tam začali lítat s nimi. A bohužel nevyšlo to, tam se pak staly nějaké věci a dostali jsme z toho góly.

Jaký to byl zápas pro tebe? Ve Vítkovicích jsou docela čerstvě a hrál jsi proti mužstvu, kde jsi zaznamenal největší úspěchy…

No, tak já jsem si ten zápas užil. Po dlouhé době jsem viděl kluky jako soupeře, ale nějak bych se nad tím nepozastavoval. Teď jsem tady a zpátky dozadu se nekoukám.

Nějaké pošťuchování tam bylo, trochu jiskry lítaly. Ale to asi k tomu patří, že?

Tohleto mám každý zápas, tohle prostě ve mě je. A je mi jedno proti komu stojím.

U toho samostatného nájezdu, tam asi moc nechybělo dotáhnout blafák na Peterse. Jak bys okomentoval tuto situaci?

Tam jsem to udělal dobře jak jsem chtěl nebo jak jsem plánoval to udělat. Gólman tam celou dobu stál, tak jsem mu chtěl trochu naznačit, pak potáhnout. Potáhnul jsem to ale málo a měl jsem tam asi počkat půl vteřinky a dával bych to do prázdné. Všichni to asi viděli, ale bohužel. Nedal jsem gól a prohráli jsme.

V přípravném zápase s Trenčínem jsi ukázal takový ruský blafák, kde jsi to pálil snad od modré čáry. Teď jsi tedy lehce pozměnil strategii?

Já jsem dělal takového asi trošku Dacjuka, ale nevyšlo to. Asi zůstanu u těch Rusáků. Rusák jako Rusák.

Co říkáš na gesto Petra Šidlíka, který odvolal vyloučení za vysokou hůl a paradoxně z toho přišel gól Liberce?

Tohle k tomu patří, tohle je fair play. Já za tím stojím, bylo to výborné gesto. Hodně si toho cením a nejen já, ale i chlapi v kabině.

Rozjezd do sezony máte slušný, porazili jste mistra a vzali bod vicemistrovi. Takže může panovat spokojenost s úvodem Extraligy?

Tyhlety dva zápasy jak s Třincem tak s Libercem jsme z nich vytěžili čtyři body což je paráda. Myslím si, že 90% lidí si myslelo, že neuhrajeme ani bod. Dokázali jsme i sami sobě, že můžeme hrát s jakýmkoliv soupeřem. Toho se musíme držet, protože sezona je ještě hodně dlouhá.

Je ten rozjezd důležitý i s ohledem na to, že máte poměrně mladý mančaft?

Samozřejmě, dodá nám to takové zdravé sebevědomí a sílu. Že se dokážeme ztmelit a bodovat nebo porážet takové silné soupeře.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024
ČPP Aréna, Hradec Králové

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761